Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İçişleri Bakanlığı'ndan yılbaşı genelgesi! İşte alınacak tedbirler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine yılbaşı genelgesi gönderildi.

  • Reklam
İçişleri Bakanlığı'ndan yılbaşı genelgesi! İşte alınacak tedbirler
30 Aralık 2021 - 13:26
Reklam
81 il valiliğie gönderilen genelgede bugünden itibaren 1 Ocak 2022 saat 08.00'e kadar tedbirlerin yoğunlaştırılacağı aktarıldı.

Alınacak olan yılbaşı tedbirlerine göre, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından birçok uygulama noktası oluşturulurken personeller başta olmak üzere hava ve deniz araçlarıyla dedektör köpekler de uygulamalarda yer alacak. Yılbaşı gecesi saat 00.00'dan sonra trafikte alkol denetimlerine ağırlık verilecek. Kayak merkezlerinin bulunduğu illerdeki turizm merkezlerine diğer illerden trafik akışının yoğunlaşacağı dikkate alınarak bu illere ulaşım sağlayan güzergahlarda ilave trafik tedbirleri alınacak.


Trafik kontrollerinde araçlarda teknik yönden bir eksiklik veya aksaklığın bulunup bulunmadığı, ışık donanımlarının çalışıp çalışmadığına dikkat edilecek, herhangi bir eksiklik tespit edilen araçların trafiğe çıkışına izin verilmeyecek. Kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde sabit ve seyir halinde tepe lambaları yanar vaziyette trafik ekipleri görevlendirilecek. Bununla birlikte denize kıyısı olan illerde başta Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri ve diğer kolluk kuvvetleri ile birlikte göçmen kaçakçılığı ve yasa dışı faaliyetlere yönelik alınan caydırıcı etkin tedbirlere devam edilecek


Yeni yıl programları dolayısıyla yoğunluk yaşanabilecek oteller, konaklama tesisleri, eğlence mekanları, restoran, kafe gibi yerlerde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından hazırlanan Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelere uyulup uyulmadığına yönelik etkin, yoğun ve sürdürülebilir denetimler gerçekleştirilecek.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum