Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

''Yılbaşında oteller yüzde yüz doldu ama açık alanlarda yeni yıla merhaba demeliyiz''

Yılbaşı kutlamaları dolayısıyla yurt genelindeki turizm destinasyonlarında hareketlilik oluşmaya devam ediyor.

  • Reklam
''Yılbaşında oteller yüzde yüz doldu ama açık alanlarda yeni yıla merhaba demeliyiz''
30 Aralık 2021 - 07:27
Reklam
Şu anda Çeşme'deki otellerin ve Alaçatı sokaklarının yılbaşı için tamamen hazırlandığını ve ışıklandırmalarından, süslemelerine kadar hazır bir şekilde restoran ve otellerin misafirlerini beklediğini belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir her yıl olduğu gibi bu yıl da Alaçatı'da yılbaşı kutlamanın bir prestij olduğunu söyledi.

Çok sayıda misafirin Alaçatı'ya geleceğini rezervasyonlardan gördüklerini, Alaçatı otellerinin yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını söyleyen Demir Çeşme'de daha çok 5 yıldızlı otellerin olduğunu, açık olan otellerin neredeyse tümünün yılbaşına hazır ve dolmuş durumda olduğunu kaydetti. Otellerin dışında restoran ve kafelerde de yılbaşı kutlamalarına hazırlıkların devam ettiğini söyleyen ÇEŞTOB Başkanı Demir şöyle devam etti:


''Covid-19 ile maalesef hala karşı karşıyayız. Yeni varyantla birlikte yılbaşının felakete dönüşmemesini arzu ediyoruz. Kapalı alanlarda maske ve mesafe standartlarına uymamız lazım. Geçen yılbaşını kutlayamadık. 2019'a baktığımızda ise güzel bir yılbaşı geçirdik. Alaçatı sokakları 10 binleri ağırladı. Aynı atmosferi bu yılbaşında yaşamak istiyoruz. Beklentimiz ve arzumuz bu şekilde. Ne yazık ki Covid-19 ile karşı karşıya olduğumuz için iç mekanlarda gerekli mesafe ve standartlara uyarak yılbaşını kutlamamız lazım. Daha çok açık alanlarda yeni yıla merhaba dememiz gerekir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum