• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İki ülke turizm koridoru için anlaşmaya vardı

İki ülkenin temsilcileri, uçuş kısıtlamaları kalkar kalkmaz aşılanan vatandaşların iki ülke arasındaki seyahatine koşulsuz imkan sağlama konusunda anlaşmaya vardı.

  • Reklam
İki ülke turizm koridoru için anlaşmaya vardı
09 Şubat 2021 - 09:15
Reklam
Reklam
İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, resmi ziyaret kapsamında İsrail'e gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Turizm Bakanı Haris Theoharis ile dışişleri bakanlığında bir araya geldi.

İki ülkenin temsilcileri, uçuş kısıtlamaları kalkar kalkmaz aşılanan vatandaşların turizm amaçlı iki ülke arasında koşulsuz seyahat etmesine imkan sağlama konusunda anlaşmaya vardı.


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Yunan mevkidaşı Kiryakos Miçotakis ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, iki ülke arasındaki seyahatlerin herhangi bir kısıtlamaya ya da karantina zorunluluğuna gerek kalmadan gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Yunanistan da, İsrailli turistleri en kısa zamanda ülkesinde karşılamak istediğini ifade ederken iki ülke arasında söz konusu seyahatleri gerçekleştirebilmenin koşulu ise yeşil aşı pasaportu olacak.

Seyahat kısıtlamalarının korona virüsü aşısını yaptıranlar için kaldırılması konusu Avrupa Birliği’nde (AB) tartışılmaya devam ederken 27 AB ülkesi, ortak bir aşı pasaportu geliştirmek için çalışıyor. Ancak aşılanan insanların yeniden virüse yakalanma ihtimali olup olmadığı konusunda veriler yetersiz olduğu için henüz bir karara varılmış değil.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum