Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz gazeteden Türkiye'de tatil uyarısı!

İngiltere kamuoyunun gözü kulağı İngiliz turistin gözde tatil destinasyonlarından Türkiye, İspanya ve Yunanistan'da.

  • Reklam
İngiliz gazeteden Türkiye'de tatil uyarısı!
01 Nisan 2021 - 22:09
Reklam
Tatil sezonunun başlamasıyla birlikte koronavirüs salgınına rağmen tatil için gün sayan İngilizler Türkiye, İspanya ve Yunanistan'da erken rezervasyon yaptırma derdine düştü.

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Telegraph, İngiliz turistin favori tatil destinasyonları İspanya, Yunanistan ve Türkiye'de koronavirüs vakalarının artmasına dikkat çekerek, ülkelerin renginin değişebileceği uyarısında bulundu.


Telegraph gazetesi bu üç ülkede de koronavirüs salgınının büyük bir hızla artış gösterdiğini yazarak, İngiliz hükümetinin bu ülkelere bazı kısıtlama ve kurallar getirebileceğini yazdı.


Telegraph gazetesinde yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:


''Görünüşe göre Türkiye, İspanya ve Yunanistan tehlike listesinde kehribar renge bürünebilir çünkü vaka oranı artıyor. İngiltere’nin en popüler turizm destinasyonları arasında olan İspanya, Yunanistan ve Türkiye’ye gidişlerde ters ve en az 3 gün karantina uygulaması getirilebilir. On binlerce İngiliz turist bu durumdan etkilenecek. Mayıs ayında sadece 12 ülke karantina gerektirmeyen yeşil listeye dahil edilebilir.''

İngiltere’nin ABD, Kanada, Barbados ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni güvenli olan yeşil kategoride değerlendirmesi beklenirken Telegraph gazetesine konuşan üst düzey bir İngiliz hükümeti yetkilisi şu ifadeleri kullandı:

''Henüz insanların nereye ve ne zaman gidebileceklerini söylemek için çok erken. Fakat bunun detayları da yakında belli olur.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum