Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turist için umutlar 28 Haziran'da

Rusya’nın aldığı hızlı karara sevinen turizmciler, sırada İskandinav, Hollanda, Belçika ve İngiliz pazarlarının olduğunu belirtiyor.

  • Reklam
İngiliz turist için umutlar 28 Haziran'da
23 Haziran 2021 - 10:42
Reklam
Koronavirüs salgınından dolayı Türkiye’yi kırmızı listede tutan İngiltere için gözler 28 Haziran'da.

İngiltere’de uluslararası seyahat yasaklarıyla ilgili karar kapsamında ülkeler farklı kurallar içeren ve yeşil, sarı ve kırmızı olarak adlandırılan 3 kategoriye ayrılmış durumda. Uygulamaya göre yeşil listedeki ülkelerden gelen yolcular için 10 günlük karantina zorunluluğu bulunmuyor. Sarı listedeki ülkelerden gelenler için mevcut karantina kuralı devam ediyor. Kırmızı listedeki ülkelerden seyahat edenler ise İngiltere’ye vardıklarında, masraflarını kendileri karşıladığı bir otelde 10 gün karantinada kalmak zorunda.


Aşılama çalışmalarında son günlerde atağa kalkılmasının ardından İngilitere'de hükümet tarafından Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılacağı öngörülürken Sky News’e yaptığı açıklamada insanların aileleriyle tatil yapmalarına izin vermek istediklerini, ancak bunun güvenli olması durumunda mümkün olabileceğini söyleyen  İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock şunları söyledi:


''Aşı programının amacı kısıtlamaları kaldırmak ve insanların kısıtlamalardan ziyade aşı nedeniyle güvende olmasını sağlamak. O yüzden insanlara iki doz aşı yapmak ve karantina yerine test uygulamasına devam edeceğimiz bir plan üzerinde çalışıyoruz. Koronavirüs aşılarını olan vatandaşlarım için seyahat kısıtlamalarını kaldırarak yazı Avrupa'daki sahillerde geçirmelerinin önünü açmak için çalışma yürütüyoruz ancak henüz netleşmedi.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum