Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turistler için kısıtlamaları gevşetme kararı aldılar!

Ülkede hükümet, İngiliz turistlerin ülkeye girmeden önce tam olarak aşılanmasını gerektiren kısıtlamaları kaldıracağını duyurdu.

  • Reklam
İngiliz turistler için kısıtlamaları gevşetme kararı aldılar!
13 Şubat 2022 - 11:32
Reklam
Kısıtlamaların gevşetilmesi, 12 ile 17 yaşları arasındaki henüz aşılanmamış İngiliz çocukların, ülkeye girdikten sonraki 72 saat içinde yapılacak PCR testinin negatif olduğuna dair kanıt sunmaları koşuluyla ülkeye seyahat edebilecekleri anlamına geliyor.

İspanyol Turizm Bakanı Fernando Valdéz, kısıtlama hakkında yaptığı açıklamada İngiltere'nin turizmde ana pazarları olduğunu her zaman iki ülke arasındaki kısıtlamaları hafifletmeye çok hevesli olduklarını söyledi. İspanya, pandemiden önceki 3 yılda ülkeye 17 milyar sterlin turizm geliri sağlayan İngiliz tatilciler tarafından en çok ziyaret edilen ülke konumundaydı.


İspanya’ya girmeden önce tam olarak aşılanması gereken 18 yaşından büyükler için kısıtlamalar devam edecek. Tüm yolcuların, İspanyol Seyahat Sağlığı web sitesinde bulunan Sağlık Kontrol formunu doldurarak sağlanan bir QR kodu sunmaları gerekecek. Aşısız yolcuların ülkeye yalnızca temel amaçlarla girmelerine izin verilecekken bu kısıtlamalar arasında İspanyol ve AB vatandaşları bulunmuyor. Bununla birlikte tatilciler İngiltere’ye döndüklerinde bu tür kısıtlayıcı önlemlere ihtiyaç duymayacaklar ancak 11 Şubat itibariyle Birleşik Krallık, tam aşılı gezginler için Covid-19 testini kaldırdı. Aşısız yolcuların da artık izole olmaları gerekmiyor ancak yola çıkmadan önce yine de test yaptırmaları gerekecek.


Diğer Avrupa destinasyonları da yakın zamanda düzenlemelerde değişiklik olduğunu duyururken Yunanistan, Portekiz ve Fransa, tam aşılı yolcular için testleri yarıyıl tatilleri için tam zamanında kaldıracaklarını açıkladılar . AB üyesi olmayan vatandaşlar için seyahat için daha fazla protokol bu hafta içinde açıklanacak ve destekleyici aşıların zorunlu hale gelmesi muhtemel. İspanya’nın önceki politikası, 12 yaşından büyüklerin ülkeye girişte çifte aşılama ve gerekirse bir takviye sağlamasını gerektiriyordu.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum