Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turistleri 32 milyon TL dolandırmışlar!

Muğla ve İzmir'de, banka hesaplarını ele geçirdikleri İngiliz turistleri toplam 32 milyon lira dolandırdıkları ileri sürülen şebekeye yönelik operasyon düzenlendi.

  • Reklam
İngiliz turistleri 32 milyon TL dolandırmışlar!
10 Aralık 2021 - 13:53
Reklam
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbarat çalışması ile Marmaris'e tatile gelen İngiliz turistlerin İngiltere bankalarındaki mevduat hesaplarını ele geçiren ve bazı hesap sahipleri ile ortak hareket eden dolandırıcılık şebekesi deşifre oldu.

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alınan şüphelilerin banka hesaplarında yüksek miktarda para trafiği tespit edilirken takibin ardından Muğla'nın Menteşe, Marmaris ve Bodrum ilçeleri ile İzmir'de 11 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda dolandırıcılık şebekesinin yönetici konumundaki S.A., N.A., Ö.T., B.Ç., E.D., E.D., B.A., M.A., A.S., T.B. ve İ.Ö. yakalanarak gözaltına alındı.


Şüphelilerin, İngiliz turistlerin hesap bilgilerini ele geçirip İngiltere bankalarından kredi çekerek turistleri toplam 32 milyon lira dolandırdıkları belirlenirken şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada ruhsatsız 2 tabanca, 47 mermi, bir miktar esrar ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.


Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden S.A., B.Ç., B.A., N.A. ve T.B., tutuklanırken diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum