• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avrupa'da salgından kurtulan ilk ülkeydi! İngiliz turist akınıyla kabusu yaşıyor

Avrupa’da Mayıs ayı başında salgından kurtulan ilk ülke, İstanbul'dan alınıp Porto'ya verilen UEFA Şampiyonlar Ligi maçından sonra üç hafta içinde yeniden hastalığın pençesine düştü.

  • Reklam
Avrupa'da salgından kurtulan ilk ülkeydi! İngiliz turist akınıyla kabusu yaşıyor
29 Haziran 2021 - 12:24
Reklam
Reklam
Reklam
Mayıs ayında Şampiyonlar Ligi maçının İstanbul’dan alınıp Porto’ya verilmesi özellikle Türkiye kamuoyunda büyük tepki yaratırken, turistlerin ve taraftarların gelmemesi Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini de önemli ölçüde sürdürülebilir kıldı.

Maç İstanbul’da olsa, binlerce İngiliz taraftar gelecek ve belki de Türkiye, daha büyük bir şekilde hindistan mutasyonu olan, delta virüsü sorunu yaşayacak, binlerce insan ölecekti.


Manchester City ile Chelsea arasındaki maça gelen 16.500 İngiliz taraftar, hızlı yayılan ölümcül delta varyasyonunu bu ülkeye taşırken Portekiz'de Covid-19'lu hasta saysı tekrar 4477'ye yükseldi ve 116 kişi yoğun bakıma alındı. Portekiz şu anda 124 insidens ile 30 Avrupa ülkesi arasında lider konumunda.


Koronavirüsle mücadelede başta Avrupa'da olmak üzere tüm dünyada model ülkeyken, bir anda yeniden hastalıkta zirve yapan Portekiz, Alman turistlerin ülkeyi hızla boşaltmasının da şokunu yaşarken Alman Robert Koch Enstitüsü tarafından da virüs varyantının yayıldığı ülke ilan edilmesinin ardından, turistler hızla ülkelerine dönerken, sahiller boşaldı, hastaneler ise dolmaya başladı.

Bölgesel Turizm İşletmeleri Başkanı Joao Fernandes, Almanya'nın bu kararını İsviçre ve Avusturya'nın takip etmesi halinde ülkede turizm sektörünün daha ağır yara alacağını söylerken maçtan iki hafta sonra İngiltere'nin de Portekiz'i kara listeye almasıyla ülke turizmi ağır darbe almıştı.

10 milyonluk ülkede görülen virüsün yüzde 70'i delta varyantı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Yilmaz
    1 yıl önce
    Merhabalar değerli yöneticiler evet Portekiz’de bir yükselme var fakat çok abartılıyor bu haberlerde ben Portekiz’de bir turist rehberiyim aynı zamanda Acenta sahibiyim bugünkü vaka sayısı 1750 vefat saysı ise 6 yorumu size bırakıyorum. Ayrıca eğer size haber anlamında yardımcı olmam için benim ile iletişime geçebilirsiniz Saygılarımla Hüseyin Yılmaz huseyinyilmaz3@gmail.com