Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere bir ülke ile yeşil seyahat koridoru kuruyor!

İki ülke yetkilileri tarafından gerçekleştirilen görüşmede yeşil seyahat koridoru oluşturma konusunun ele alındığı duyuruldu.

  • Reklam
İngiltere bir ülke ile yeşil seyahat koridoru kuruyor!
21 Nisan 2021 - 10:30
Reklam
İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi ile İngiliz Başbakan Yardımcısı Michael Gove'nin Kudüs'te görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

İsrailli ve İngiltereli yetkililerin, iki ülke arasında turizm için yeşil seyahat koridoru açılması konusunu ele aldığı duyurulurken uygulamanın ne zaman yürürlüğe gireceğinin henüz netleşmediği belirtildi.


Yeşil seyahat koridoru konusunda yapılan görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi şunları söyledi:


''Her iki ülkeden turistlerin ve iş insanlarının güvenli bir şekilde rutinlerine dönmelerini sağlamak için İngiltere ile birlikte aşıların karşılıklı tanınmasını teşvik edeceğiz.''


Yalnızca aşılanan yolcular için geçerli olması beklenen uygulamanın ne zaman yürürlüğe gireceğine yönelik bir bilgi paylaşılmazken İsrail, geçtiğimiz hafta 23 Mayıs'tan itibaren sınırlı sayıda aşılanmış turist kafilesinin ülkeye girişine izin verileceğini duyurmuştu.

Dünya genelinde nüfusa oranla en çok aşının yapıldığı ülkeler sıralamasında İsrail ve İngiltere en üst sırada yer alıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum