Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere'de gündem yurt dışı tatiller! Yasakları delip Türkiye'ye geliyorlar

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Times, İngilizlerin Türkiye'ye karantina uygulaması olmadan tatile geldiklerini ortaya çıkardı.

Reklam
İngiltere'de gündem yurt dışı tatiller! Yasakları delip Türkiye'ye geliyorlar
18 Nisan 2021 - 16:27
Mutasyona uğramış virüs sebebiyle Türkiye, İngiltere’den gelen turistlere karşı büyük ve sert önlemler alırken, The Times birçok İngiliz vatandaşının, İrlanda’ya giderek oradan Türkiye’ye doğrudan uçtuklarını ortaya çıkardı.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, birçok İngilizin hem tatil yapmak hem de estetik cerrahi operasyonu gerçekleştirmek için Türkiye’ye geldiğini ve bu sayede karantina uygulaması olmadan tatil yapabildiklerini yazdı.

Gazeteye konuşan 35 yaşındaki bir avukat, 5 yıl önce kelleşmeye başladığını, pandemi süreci sayesinde evlere kapanılan günlerde saç ektirmeye karar vererek İstanbul’a gittiğini söyledi.

The Times, çok sayıda İngilizin karantina süresi boyunca botoks, saç ektirme ve yağ aldırma gibi uygulamaları İstanbul’da yaptırdığını yazdı.

İngiliz Sağlık Bakanlığı’nın saç ektirmek ya da estetik müdahale gibi durumlarda herhangi bir yasak olmadığını aktaran The Times gazetesi haberinde şu iafdelere yer verdi:

''Bu yıl Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye operasyon  için gidenler Türkiye’nin zorunlu 10 günlük karantinasına uymak zorundaydı. Türkiye İngiliz mutasyonu dolayısıyla doğrudan uçuşları yasakladı ve Birleşik Krallık’a son 10 gün içinde gidenlerin karantinaya girmesi zorunlu hale geldi. Fakat Birleşik Krallık’tan saç ektirmek için gelenlerin hiçbiri karantinaya girmedi.''

Türkiye’de vaka sayısının son dönemde artmasına rağmen Birleşik Krallık’tan estetik operasyon için gelenlerin keyfinin yerinde olduğu da belirtilirken sağlık turizminin Türkiye için çok büyük bir değeri olduğunu yazan The Times gazetesi 2019’da Türkiye’ye gelen her 3 turistten birinin tıbbi sebeplerle geldiğini ve yaklaşık 1.2 milyar dolarlık bir gelir elde edildiğini hatırlattı.

7 tepeli tarihi kentin artık saç ekiminin başkenti olduğunu ve ana caddelerde kafaları gittikleri kliniğin bandajının logosu olan ve başı kanlı insanların dolaştığına dikkat çeken The Times gazetesi her yıl yüzlerce insanın Türkiye’ye bu sebeple gittiğini belirtti.

Gazeteye konuşan Türk doktorlar ve klinik sahipleri İngilizlerin, devletin verdiği destek parasıyla Türkiye’ye geldiklerini söyledi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum