Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de normalleşme adımları açıklandı! İşte kalkacak kısıtlamalar

Koronavirüs önlemlerinin daha önce öngörüldüğü gibi 17 Mayıs'ta bir kademe daha gevşetileceğini teyit eden İngiltere Başbakanı Boris Johnson normalleşme sürecine ilişkin yeni detaylar açıkladı.

  • Reklam
İngiltere'de normalleşme adımları açıklandı! İşte kalkacak kısıtlamalar
10 Mayıs 2021 - 22:24
Reklam
İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da son 24 saatte Covid sebebiyle kimsenin ölmediği duyuruldu.

İngiliz halkının gösterdiği sabır ve fedakarlıktan dolayı herkese teşekkür edeen Başbakan Johnson, yeni döneme geçmek için belirlenen kriterlerin sağlandığını, ancak tüm tedbirleri bir kenara koyamayacaklarını anlattı.


Hükümetin açıkladığı takvime uygun olarak 17 Mayıs'tan itibaren pubların, restoranların, kafelerin iç mekanları açılacak, oteller müşteri kabul etmeye başlayacak, sinema ve tiyatrolar uzun aradan sonra perdelerini izleyiciye açacak.


Ülkedeki herkesin çabası sayesinde koronavirüs önlemlerinin bir aşama daha gevşetilmesi için dört kriterin sağlandığını belirten İngiltere Başbakanı Johnson bu kriterleri şöyle açıkladı: 


''Aşı programı başarılı şekilde sürüyor. Aşıların, hastaneye yatış ve ölümleri azaltmakta yeterince etkili olduğu kanıtlandı. Bulaşı oranları, Ulusal Sağlık Sistemi'ni (NHS) zorlama riski barındırmayacak düzeyde seyrediyor. Yeni varyantlar risklere ilişkin değerlendirmelerimizi geçersiz kılmıyor.''

Başbakan Johnson ülkede kaldırılacak kısıtlamaları ise şu şekilde duyurdu:

1) 17 Mayıs'tan itibaren İngiltere'de dış mekanlarda 30 kişiye kadar, iç mekanlarda ise en fazla altı kişi ya da iki hanehalkı üyelerinin buluşması mümkün olacak.

2) Yeni dönemde, kafe, restoran ve barların iç mekanlarına da müşteri kabul edilebilecek. Sinema, müze ve çocuk oyun alanları da kapılarını aylar sonra açacak.

3) Tiyatrolar, konser salonları, konferans merkezleri ile spor stadyumları, kapasite sınırları uygulamak kaydıyla faaliyete geçebilecek.

4) Toplu spor aktiviteleri ve spor egzersizleri için iç mekanlar kullanılabilecek. Sauna ve buhar odaları müşteri kabul edebilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum