Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de seyahat listesi güncellendi! İşte Türkiye kararı

İngiltere'de hükümet koronavirüs kısıtlamaları kapsamında belirlediği uluslararası seyahat koridorlarını bugün güncellendi.

  • Reklam
İngiltere'de seyahat listesi güncellendi! İşte Türkiye kararı
24 Haziran 2021 - 23:34
Reklam
6 ülkenin daha kırmızı listeye eklendiğini belirten İngiltere'de hükümet söz konusu ülkelerin Dominik Cumhuriyeti, Eritre, Haiti, Kuveyt, Moğolistan, Tunus ve Uganda olduğunu açıkladı.

12 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede olan Türkiye, 3 haftada bir yapılan güncellemelerde daha önce olduğu gibi bir kez daha kırmızı listede tutuldu.


Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca, masraflarını kendileri karşılayarak ev yerine otelde karantinada kalmaları gerekiyor. Bu otel konaklamasının 1750 sterlinlik (yaklaşık 21 bin 250 liralık) masrafını da yolcuların karşılaması gerekiyor.


Malta ve Barbados da dahil olmak üzere çoğu ada ülkesi toplam 16 ülkenin daha yeşil listeye alındığı İngiltere'de İsrail ise yeşil listeye eklenmek için inceleniyor.Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu ülkelerde 30 Haziran yerel saatle 04:00'den itibaren kırmızı liste kurallarının geçerli olacağını belirten İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps ayrıca yazın ilerleyen dönemlerinde hükümetin, iki Covid-19 aşısı vurulmuş kişiler için, sarı listede yer alan ülkelerden gelmesi durumunda karantina mecburiyetini kaldırmayı amaçladığını söyledi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum