Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere seyahat listesinde Türkiye kararını açıkladı!

Türkiye'nin turizmde önemli pazarlarından olan İngiltere seyahat listesini güncelledi.

  • Reklam
İngiltere seyahat listesinde Türkiye kararını açıkladı!
05 Ağustos 2021 - 07:36
Reklam
İngiltere Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otel karantinasının uygulandığı kırmızı listeye eklemişti. 12 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede olan Türkiye, üç haftada bir yapılan güncellemelerde bu listede kalmaya devam etti. Kırmızı listedeki ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca masraflarını karşılayarak ev yerine otel karantinasında kalması gerekiyor.

Yapılan son güncellemede İngiltere'de uygulanan otel karantinası masraflarına da zam geldi. Otel için ödenen ücret 1.750 sterlinden 2.285 sterline çıkarıldı.


İngiltere, trafik lambası olarak adlandırılan sisteme geçişinden bu yana ilk kez kırmızı listeden bazı ülkeleri çıkartırken, Türkiye'den önce kırmızı listeye alınmış olan Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Hindistan sarı listeye eklendi. Gürcistan, Meksika, Reunion Adası ve Mayotte Adası ise sarı listeden kırmızı listeye alındı. Sarı listeden gelen aşılı kişilere karantina yok. Sarı listede olan Avusturya, Almanya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç ise yeşil listeye alındı.


İngiltere'den Türkiye'ye seyahat koşulları neler?

İngiltere'nin Türkiye'yi 12 Mayıs'tan itibaren kırmızı listeye eklemesinin ardından buradan gelen uçuşları da durdurdu. Şu anda birçok havayolu İngiltere'den Türkiye'ye uçuş yapmıyor. Ancak yine de zorunlu hallerde kullanılmak üzere günde kısıtlı sayıda uçuş gerçekleştiriliyor.

Türkiye'nin 1 Haziran'da başlattığı uygulamayla, İngiltere'den gidişlerde son 72 saat içinde alınmış PCR testinin ibrazı gerekiyor. 15 Mart'tan bu yana devam eden uygulama kapsamında, tüm ülkelerden gelecek yolcuların seyahat öncesi Türkiye'ye Giriş Formu doldurmaları zorunlu.

Form, Sağlık Bakanlığı'nın web sitesinde yer alıyor. Bu formu, çıkış noktalarından bağımsız olarak, Türkiye'ye gidecek olan altı yaş ve üzerindeki tüm yolcuların, uçağın kalkışından önceki son 72 saat içerisinde doldurmuş olmaları gerekiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum