Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İspanya'dan flaş adım! İngiltere'ye seyahat yasağını kaldırıyor

İspanya Bakanlar Kurulu, 22 Aralık 2020'den bu yana İngiltere'den hava ve deniz yoluyla İspanya'ya gelişler üzerindeki seyahat yasağını kaldırmaya karar verdi.

  • Reklam
İspanya'dan flaş adım! İngiltere'ye seyahat yasağını kaldırıyor
23 Mart 2021 - 20:53
Reklam
İspanya'da hükümet, koronavirüsün yeni mutasyonlarının yayılmasını kontrol altına almak için  İngiltere’den hava ve deniz yoluyla ülkeye gelişlerin 22 Aralık 2020’de yasaklanmasının ardından 3 ay süren seyahat yasağının kaldırılacağını açıkladı.

İspanya Bakanlar Kurulu tarafından alınan yeni kararda, İngiltere’ye uygulanan seyahat yasağının 30 Mart tarihinde sona ereceği kaydedilirken Hükümet Sözcüsü Maria Jesus Montero düzenlediği basın toplantısında Brezilya ve Güney Afrika’ya yönelik kısıtlamaların 13 Nisan’a kadar uzatılacağını, fakat İngiltere’nin koronavirüs aşılama kampanyasının çok iyi ilerlediği için bunun İngiltere’ye uygulanmayacağını belirtti.


İngiliz basınına yansıyan haberlerde İngiltere hükümetinin ülkeyi makul bir neden göstermeden terk etmeye çalışan herkesin 5 bin sterlin para cezasına çarptırılacağı kaydedilmişti. Bu durum İspanya’nın, İngilizler'ye seyahat yasağını kaldırmasına rağmen tatilcilerin bir süre daha beklemesi anlamına geliyor.


Bununla birlikte İngiliz hükümeti yeni koronavirüs düzenlemelerinin bir parçası olarak İngiltere’deki vatandaşların 29 Mart’tan itibaren sadece 2. bir ev satın almak, kiralamak veya satmak için yurt dışına seyahat etmelerine izin verileceğini bildirmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum