Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'daki 5 yıldızlı The Elysium Hotel'de insanlık sınıfta kaldı!

Ofton İnşaat’a bağlı İstanbul Taksim'de faaliyet gösteren 5 yıldızlı The Elysium Hotel’de alınmayan önlemler nedeniyle iş kazası geçiren ve yüzde 20 oranında iş göremez raporu verilen işçi Gülşen Kezer kendisine uygun iş verilmediği için bir kez daha iş kazası geçirdi.

  • Reklam
İstanbul'daki 5 yıldızlı The Elysium Hotel'de insanlık sınıfta kaldı!
28 Eylül 2021 - 12:46
Reklam
İstanbul Taksim’de bulunan Ofton İnşaat’a bağlı The Elysium Hotel’de çalışan, iş ortamında güvenlik önlemi alınmadığı için kaza geçiren ve iş kazası sonucu hastaneden yüzde 20 oranında iş göremez raporu alan Gülşen Kezer’in üyesi olduğu Otel ve Turizm İşçileri Sendikası (OTİS) tarafından işyerine işçinin engeli dikkate alınarak iş verilmesi konusunda yazı gönderilmesine rağmen departman amiri Ali Kemal Güldal tarafından bu rapor göz ardı edilirken, 21 Eylül’de Kezer, durumuna uygun iş verilmemesi nedeniyle tekrar iş kazası geçirdi.

Hastanedeyken, işçilere baskı yapılarak Kezer’in kendini attığı iddia edilen tutanaklara zorla imza attırılan Kezer, ertesi gün raporluyken Kod29’la işten atıldığını öğrenirken OTİS tarafından bugün otel önünde bir eylem yapıldı. Eylemde bir açıklama yapan OTİS Genel Başkanı Orhan Bertan, basın açıklaması kararı aldıkları gün Ofton İnşaat tarafından sendika üyesi işçilere bir tehdit mail gönderildiğini söyledi.


Ofton İnşaat’a bağlı The Elysium Hotel yönetiminin sorunları çözmek yerine sendikaya gözdağı vermeyi tercih ettiğini belirten OTİS Başkanı Bertan, Gülşen Kezer’in işe geri alınmasını, işçi sağlığı ve güvenliğine dair yasal zorunlulukların hayata geçirilmesini, işçilerin sendikal örgütlenmeleri önündeki engellerin kaldırılmasını istediklerini belirtirken Bertan’ın ardından sözü alan Kezer ise işyerinde sadece kendisinin değil, tüm işçilerin mağdur edildiğini söyledi.


İlk iş kazasının ardından sağlık durumu sorulmadan aynı işi yapmaya devam ettirildiğini belirten Kezer şikayetlerinin dinlenmediğini, ikinci kazanın bu yüzden gerçekleştiğini vurguladı. İşten çıkarıldığını ve bu vaziyette nasıl geçineceğini bilmediğini belirterek departman amiri olan Ali Kemal Güldal’ın kendisine yaptığı baskının kırılan kemiklerinden daha ağır olduğunu belirten Kezer, işe iadesini istedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum