Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İstanbul'daki vatandaşlarını uyardı! Ya terk edin ya kendinizi otel odanıza kilitleyin

Ülkenin Dışişleri Bakanı tarafından yapılan İstanbul'u terk edin çağrısından sonra bir başka üst düzey isimden bu çağrının nedeniyle ilgili açıklama geldi.

  • Reklam
İstanbul'daki vatandaşlarını uyardı! Ya terk edin ya kendinizi otel odanıza kilitleyin
18 Haziran 2022 - 03:39
Reklam
İstanbul konusunda yeni uyarı yapan üst düzey İsrailli yetkililer, İran'ın hafta sonu İstanbul'da İsraillilere terör saldırısı düzenlemeye çalıştığına dair somut tehditler olduğu konusunda uyardı ve tüm İsrail vatandaşlarını Türkiye'yi derhal terk etmeye çağırdı.

İsminin açıklanmaması koşuluyla Times of Israel isimli haber sitesine konuşan siyasi ve güvenlik yetkilileri, İsrail'in İranlı ajanların İsraillileri öldürmeyi veya kaçırmayı planladığı endişeleri üzerine Türkiye'deki vatandaşlarını derhal evlerine dönmeye çağırırken yetkililer yaptığı açıklamada, herhangi bir İsraillinin otellerde, restoranlarda ve diğer eğlence merkezlerinde hedef alınabileceği ve İstanbul'u hemen terk etmeleri konusunda çağrıda bulundu. Üst düzey yetkililer yaptıkları uyarıda, Türkiye'den ayrılamayan İsrail vatandaşları için kendilerini otel odalarına kilitlemeleri ve İsrailli olduklarına dair işaretleri gizlemeleri söylendi.

Yetkililer ayrıca İsrail ajanlarının Türkiye'de yapılacak olası saldırıları engellemek için Türk mevkidaşlarıyla omuz omuza çalıştıklarını ve yerel yetkililerle mükemmel bir işbirliği olduğunu kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum