Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat uyarısı sonrasında Türkiye'ye yönelik tatil paketi alımında büyük düşüş!

Ülkede hükümetin Türkiye'ye gidecek vatandaşları için gerçek tehdit bulunduğu gerekçesiyle seyahat uyarısı yayınlamasının ardından bu ülkeden alınan tatil paketleri ve uçak biletlerinde büyük düşüş meydana geldi.

  • Reklam
Seyahat uyarısı sonrasında Türkiye'ye yönelik tatil paketi alımında büyük düşüş!
01 Haziran 2022 - 03:42
Reklam
İran, başkent Tahran'da Devrim Muhafızları Ordusu mensubu bir albayın sokak ortasına motosikletli iki saldırgan tarafından 5 kurşunla öldürülmesi nedeniyle İsrail'i suçlayarak misilleme tehdidinde bulunurken iki ülke arasında yaşanan gerilim sonrası İsrail pazartesi günü Türkiye'ye gidecek vatandaşları için seyahat uyarısı yayınladı.

İsrailli seyahat ajansları uyarının ardından Türkiye için alınan tatil paketi ve uçak biletlerinde büyük düşüş yaşandığını açıklarken Gulliver seyahat sitesi tepe yöneticisi Ziv Rosen Ankara ile Tel Aviv ilişkilerinin düzelmeye başlamasının ardından Türkiye'nin İsrailliler için en çok aranan yerlerden olduğunu ancak seyehat uyarısının ardından trendin değiştiğini söyledi. Seyahat uyarısının hemen ardından tatil paketi rezervasyonlarında yüzde 50 ve uçak biletlerinde yüzde 30 düşüş olduğunu, geçmiş deneyimlere bakarak durumun bir kaç güne kadar istikrara kavuşmasını beklediklerini vurgulayan Rosen ancak İsrailliler'in tatile çıkma ihtiyacının ve arzusunun tüm korkulara ağır bastığını geçmişte kanıtladığını belirtti.


Fiyat karşılaştırma sitesi Travelist ise Türkiye tatili arayan İsrailli oranın yüzde 23 oranında düştüğünü ancak Türkiye'nin yine de en çok talep edilen 5 ülke arasında bulunduğunu bildirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Ocak-Nisan döneminde İsrail'den gelen turistlerin sayısı 2021 yılının aynı dönemine göre yüzde 632 artışla 157 bini aştı. Bu dönemde İsrailli turistlerin Türkiye'yi ziyaret eden turistler arasındaki payı yüzde 2'ye yükseldi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum