Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte 29 Ekim tatili için en çok otel rezervasyonu yapılan iller

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili için 27-31 Ekim döneminde tatil yapmak isteyenlerin en çok otel rezervasyonu yaptığı iller belli oldu.

  • Reklam
İşte 29 Ekim tatili için en çok otel rezervasyonu yapılan iller
26 Ekim 2021 - 18:57
Reklam
Bu yıl Cuma gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında yarım gün resmi tatil olan 28 Ekim Perşembe günü izin alarak 4 gün dinlenme fırsatı yakalanabiliyor.

Enuygun tarafından yapılan araştırmaya göre genel olarak iki kişilik tatil tercih edilirken en fazla 3 günlük otel rezervasyonu yapıldı. En fazla otel rezervasyonu yaptıran kişilerin yaş aralığı 20 ile 33 arasında değişirken bu süreçte en ucuz gecelik konaklama 85 lira, en pahalı konaklama ise 2 bin 930 lira oldu.


Uçak yolculuğunu tercih edenlerin yüzde 44'ü 28 Ekim, otobüsü tercih edenlerin yüzde 33'ü 27 Ekim için bilet satın aldığının ortaya çıktığı araştırmaya göre uçak bileti için en çok tercih edilen destinasyonlar İstanbul, İzmir, Antalya, Adana ve Ankara, otobüs bileti için ise Ankara, İzmir, Adana, İstanbul, Antalya, Kayseri ve Mersin oldu. Hem otobüs hem de uçak bileti satın alanlar, tek kişi seyahat etmeyi ve dönüş için 31 Ekim'i tercih ederken 27-31 Ekim'de bir kişi için en pahalı uçak bileti 24 bin 618 lira ile İstanbul-Mexico City'e, en ucuz uçak bileti 236 lira ile İzmir-Antalya, en ucuz otobüs bileti ise 20 lira ile Bilecik-Bozüyük olarak kayıtlara geçti.


27-31 Ekim döneminde en çok otel rezervasyonu yapılan iller ise sırasıyla İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Bodrum, Eskişehir ve Nevşehir olarak kayıtlara geçti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum