Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte etkinlik sektöründeki hareketlenmenin otel doluluklarına katkısı

Koronavirüs salgını nedeniyle duran etkinlik turizmi ve ekonomisi hareketlenirken Antalya’da ve İstanbul’da fuarlar ve etkinlikler başladı.

  • Reklam
İşte etkinlik sektöründeki hareketlenmenin otel doluluklarına katkısı
19 Ağustos 2021 - 05:41
Reklam
Uzun dönem zor bir süreçten geçen, aşılanmaların hızlanmasıyla birlikte yeniden hareketlenme başlayan etkinlik sektöründe uluslararası kongrelerde henüz bir hareket görülmese de şirketler toplantı, bayi buluşmaları ve etkinliklerine start verdi.

Hem havaların güzel olması hem de otellerin geniş alanlar sunması nedeniyle bu tür buluşmaların öncelikli adresi Antalya olurken yüzlerce şirket Eylül ve Ekim ayları için Antalya'daki otellerden bayi toplantıları, etkinlik ve şirket eğitimler için rezervasyon yaptı. Turzim sektör temsilcileri bu etkinliklerin Antalya'daki otellerin Eylül ve Ekim ayı doluluklarına yüzde 10 katkı sağladığını söyledi.


Koronavirüs salgınından dolayı getirilen kısıtlamalar sebebiyle geçtiğimiz yıl peş peşe iptal edilen fuarlar için bu yıl yeniden düğmeye basıldı. 3-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) ve halen devam eden Savunma Sanayi Fuarı İDEF, zor bir dönemden geçen İstanbul otellerine kısa süreli de olsa nefes aldırıyor. Fuar döneminde fuar alanlarına yakın otellerin yüzde 100 dolduğunu belirten turizmciler, bu etkinliklerin yapıldığı tarihlerde İstanbul genelindeki otellerin doluluğuna ise yüzde 10'luk katkı sağladığını vurguluyor.


Uzun bir aradan sonra sektörde hareketliliğin başladığını belirteren I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt yaptığı açıklamada ''Sektörde pandemi öncesinde yılda ortalama 70-80 bin etkinlik düzenlenirdi. Pandemiyle sayı sıfıra indi. Bu yıl ise aşılanmanın etkisiyle yeninden canlılık başladı. Eylül ve Ekim ayları için talep alıyoruz. Bu yıl 2019'un yüzde 10'unu yakalayarak 7-8 bin etkinlik yapacağımızı öngörüyoruz.'' ifadelerini kullandı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum