Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İşte Formula 1'den İstanbul turizminin sağlayacağı gelir

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin Formula 1 İstanbul Grand Prix'sinin turizme etkisi üzerine açıklamalarda bulundu.

Reklam
İşte Formula 1'den İstanbul turizminin sağlayacağı gelir
06 Ekim 2021 - 12:00
Reklam
TÜROB Başkanı Eresin 8-10 Ekim 2021 tarihlerinde bu yıl Intercity İstanbul Park'ta seyircili olarak yapılacak organizasyonun İstanbul turizmine olumlu etki yapacağını belirtti.

Turizmciler olarak kendilerini son yıllarda en fazla heyecanlandıran ve moral veren organizasyonun yapılacak olan Formula 1 İstanbul Grand Prix'si olduğunu söyleyen Eresin pandemi sürecinde Kasım 2020'de Formula 1 İstanbul yarışının gerçekleştirildiğini hatırlatarak şunları kaydetti: ''Geçen yılki organizasyon seyircili değildi. Ancak sektörümüze moral etkisi yüksek olmuştu. Bu yıl ise seyircili olacak. Seyircili olarak yapılmasının Türkiye'ye ve hem İstanbul'a çok olumlu etkisi olacaktır, hem de şehre uluslararası turist hareketi getirecektir.''

Oteller son 2 yılın en yoğun dönemini yaşayacak
İstanbul otellerinin düzenlenecek organizasyon sayesinde son iki yılın en yoğun dönemini yaşayacağını belirten TÜROB Başkanı Eresin şöyle devam etti:


''Yurtdışından yaklaşık 35 bin kişinin gelmesini, İstanbul turizmine de parasal olarak yaklaşık 150 milyon dolar civarı bir gelir sağlamasını bekliyoruz. Yarışların yapılacağı bu hafta sonu bölgeye yakın otellerimizin büyük bölümünde doluluk oranlarında artış olmasını bekliyoruz. Otellerimizde konaklayan misafirlerin yarışları yerinde izlemesi için bilgilendirme yapıyoruz, yaptığımız bu bilgilendirmelerin sonucunda birçok misafirimizden olumlu dönüşler alıyoruz. Ancak sayılardan çok daha önemlisi İstanbul'un yeniden gündeme taşınması olacaktır. Formula 1 2 milyarı bulan izleyicisiyle dünyanın en fazla takip edilen organizasyonlardan biri.''


F1’in İstanbul'un pandemi sonrasında yeniden şehir turizminin büyük oyuncuları arasına dönmesi açısından çok önemli bir adım olduğunu ifade eden Eresin bu vesileyle gelecek yıllarda da İstanbul'un F1 takvimindeki yerinin kalıcı olmasını umduklarını söyledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum