Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte orman yangınında alevlerin sıçradığı otelin son hali!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınlarının yıldönümünde dün akşam saatlerinde meydana gelen orman yangınında alevlerin sıçradığı otelde yanan odalar görüntülendi.

  • Reklam
İşte orman yangınında alevlerin sıçradığı otelin son hali!
30 Temmuz 2022 - 10:55
Reklam
Yangının çıkışından 10 dakika sonrası rüzgarın da şiddeti ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Otelcilik ve Meslek Yüksekokulu Uygulama Oteli'nin üst bölümündeki ormanlık alana sıçrayan alevler otelin 7'inci katının çatısını tutuştururken otelde bulunan müşteriler otel görevlilerinin uyarısı ile 5 dakika içinde tahliye edildi.

Alevlerin üst kattaki toplantı salonunu balkonundaki ahşap yapılara ulaşması üzerine otel görevlileri ellerinde yangın tüpleri ile alevlere müdahale ederken havadan uçak ve helikopterlerin otel bölgesine yaptığı yoğun sorti sonucu su atması ve itfaiye ile orman arazözlerinin otelin 7'inci katına ulaşmasının ardından otelin sadece 7'inci katındaki toplantı salonu ve hemen altında bulunan oda tamamen yandı. MSKÜ Marmaris Otelcilik ve Meslek Yüksekokulu Uygulama Oteli'nin çevresi yoğun çalışmalar sonrası tamamen alevlerden temizlenirken otel ve yanan yaklaşık 2 hektarlık alanda orman ve itfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürüyor.


Yangının çıkışından hemen sonra bölgeye hareket ederek çalışmaları yakından takip eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek otelde kalan müşterilerin Marmaris'te başka otellere tahliyesinin gerçekleştirildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

''Çok hızlı başlayan ve elektrik tellerin kaynaklı yangın hızlı bir şekilde ormanın içinde otele sirayet ediyor. Arkadaşlarımız önce rüzgar ile birlikte yangının kokusunu almışlar. Baktıklarında yangını fark ediyorlar. 5 dakika içeresinde bütün otel boşaltılıyor. Bu esnada içeriden otel personelimiz, teknik personelimiz, teknik elemanlar yangın tesisatı sistemini kullanarak içeriden söndürüyorlar. Şu an itibari ile tüm misafirlerimiz tahliye edilmiş durumda ve otellere yerleştirilmiş durumda. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Çatı katındaki restorantımız yandı. İki veya üç adımızda hasar var. Bakıldığında küçük bir hasar ile atlattık diyebiliriz böyle büyük bir yangını.''
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum