Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte PCR testi istemeyen yurt dışı tatil destinasyonları

Dünyada birçok ülke koronavirüs salgını kapsamında seyahatlerde uyguladığı kısıtlamaları ve kuralları kaldırmaya başladı.

  • Reklam
İşte PCR testi istemeyen yurt dışı tatil destinasyonları
09 Mart 2022 - 15:27
Reklam
Pandeminin seyri yurt dışı seyahatleri için yeni düzenlemeleri de beraberinde getirirken yaşanan normalleşme süreci kapsamında dünyada birçok ülke Covid-19 nedeniyle yürürlüğe koyduğu kuralları ve kısıtlamaları kaldırmaya başladı.

1 Mart 2022 tarihiden itibaren tam aşılı kişilerden PCR veya antijen testi talep edilmeyeceğini duyuran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile birlikte birçok Avrupa ülkesi de AB aşı sertifikası gösteren veya aşı olduğunu kanıtlayabilen yolculardan PCR testi istenmeyeceğini açıklamaya başladı.  Seyahat sitesi enuygun, PCR testi istemeyen yurt dışı seyahat rotalarını derledi.


Kuzey Kıbrıs’ta güneşin keyfini çıkarın

Seyahat severlerin yakınlığı, Akdeniz iklimi ve uzun kumsallarıyla en çok tercih ettiği destinasyonların başında gelen KKTC kış aylarında bile bahar havasını yaşayabileceğiniz, denizin ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarabileceğiniz bir destinasyon. Ülkeye gelecek misafirler için PCR testi zorunluluğunu kaldıran KKTC’nin aldığı yeni karara göre ikinci doz aşısının üzerinden (Johnson için tek doz) 14 gün geçmiş veya 270 gün geçmemiş kişiler tam aşılı sayılacak ve PCR/antijen testi yaptırmadan ülkeye giriş yapabilecek.

Yunanistan’ı ziyaret etmek için ideal zaman ilkbahar ve yaz
Şubat ayının ilk haftası itibarıyla ülkeye seyahat eden ve Avrupa onaylı aşı sertifikası olan tüm yolcuların negatif PCR testi gösterme zorunluluğunu kaldıran Yunanistan'ı ziyaret etmek için en ideal zaman ilkbaharın ilk günlerinden sonbaharın sonuna dek devam eden sıcak yaz dönemi. Üstelik Yunanistan yalnızca bir uçak bileti uzağınızda. Ayrıca  ülkeye Türkiye'den kara yolu ve deniz yolu ile de kolayca ulaşım sağlamak mümkün. 

Portekiz: Avrupa kıtasının en sıcak ülkesi
AB aşı sertifikası gösteren veya aşı olduğunu kanıtlayabilen tüm yolcuların PCR testi yaptırma zorunluluğu olmadan ülkeye giriş yapabileceğini duyuran ülkelerden olan Portekiz sıcak geçen yaz ayları başta olmak üzere tüm yıl boyunca ziyaret için ideal. Sanat, edebiyat ve müzik gibi alanlarda çok zengin bir çeşitliliğe sahip olan Portekiz, Akdeniz kültürünü deneyimlemek isteyenler için keşiflerle dolu bir seyahat vadediyor.

Kuzey Makedonya’da tarih ve kültürün izini sürün
Uzun süredir Türk vatandaşlarından PCR testi talep etmeyen kendinizi Türkiye'de hissedebileceğiniz bir ülke olan ve yakınlığı nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de gayet uygun olan Kuzey Makedonya Türk vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebileceği ülkeler arasında yer alıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum