Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte son verilerle Antalya'ya gelen turist sayısı ve otel dolulukları

Turizmin başkenti Antalya'da aşılamanın artması ve dünyada kabul gören Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın tüm işletmelerde uygulanması turizmi yeniden hareketlendirdi.

  • Reklam
İşte son verilerle Antalya'ya gelen turist sayısı ve otel dolulukları
24 Ağustos 2021 - 13:28
Reklam
Geçen yıla göre iyi bir sezon geçiren turizmin başkenti Antalya'da 2020'den sonra bu hareketliliğin sektörü sevindirdiğini dile getiren sektör temsilcileri yıl başında geçen yılın en az iki katı bir turist hedeflediklerini ve açıklanan rakamların bunu doğruladığını belirtti.

Antalya olarak geçen yılın rakamlarını Ağustos ayında geçtiklerini ve bu yıl en az 7 milyon turist rakamına ulaşacaklarını belirten sektör temsilcileri konaklama tesislerlerindeki doluluk oranının şu anda yüzde 80 olduğunu söyledi.


Güvenli Turizm Sertifika Programı ile kentte aşılama oranının artmasının turizm sektöründeki insanların büyük oranda aşılanmasının ve tesislerde ciddi problemlerin yaşanmaması gibi etkenlerin, turizmi pozitif yönde etkilediğini kaydeden sektör temsilcileri Rusya'dan yoğun bir talep geldiğini belirterek şunları söylediler:


''En yoğun turisti Rusya'dan alıyoruz. Ukrayna, Polonya ve Ortadoğu pazarları gayet iyi gidiyor. İngiltere'de seyahat kısıtlaması var. Bu pazar da açıldığında çok daha iyi bir sezon yaşarız. Şu anda İsrail giriş ve çıkışı kapattı. İç pazar da sevindirici nitelikte. Salgından sıkılan, eve kapanan insanlar tatil yapmayı tercih ediyor. Geçen yıl açılamayan otellerin hemen hemen hepsi bu yıl açıldı. Kentte ciddi bir hava trafiği yaşanıyor. Sezonun uzayacağını, Kasımın da çok iyi geçeceğini düşünüyoruz. Çünkü hala talep var, insanlar salgından sıkıldı, tatil yapmak istiyorlar. Her buldukları zamanı tatil ile değerlendiriyorlar.''


Geçen yılı 3,5 milyon yabancı turistle kapatan ancak bu yıl bu rakamı Ağustos ayında aşan Antalya'ya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü verilerine göre, 23 Ağustos itibarıyla yurt dışından hava yoluyla 4 milyon 780 bin 710 turist gelirken turistlerin büyük bir bölümünü Ruslar oluşturdu.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum