• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İzmir'in popüler noktası Foça hakkında bilgiler

İzmir’in kuzeyinde yer alan bir tatil beldesi olan Foça Antik Çağ’da bir İyon yerleşimi olarak karşımıza çıkar.

  • Reklam
İzmir'in popüler noktası Foça hakkında bilgiler
10 Mart 2022 - 12:45
Reklam
İzmir’in bu sahile kıyısı olan ilçesi adına çevre denizlerde yaşayan foklardan almıştır. Pek çok medeniyetin yaşadığı ve ayak bastığı bir yerleşim yeri olan Foça doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ile de ön plana çıkar. Arkeolojik kazılarının yapıldığı bir bölge olan Foça’da bulunan Pers Anıtı,Anadolu’daki ender yapılardan biridir. 13. yüzyılda Çaka Beyliğine geçirilen Foça 1455 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgenin doğal bitki örtüsü maki olup ziyaretçilerini ılıman havası ile dört mevsim karşılar.
 

Foça’da Neden Tatil Yapılır?
Muhteşem doğası ve tertemiz suları ile gözde tatil mekanlarından biri olan Foça’da tatil yapmak için pek çok sebep bulunur. Bunlardan biri de Akdeniz foklarıdır. Akdeniz fokları nesli tükenmekte olan canlılar olup dünya üzerinde yaşadıkları dört yerden biri Foça’dır. Taş evlerle dolu olan sokaklara sahip olan Foça, ziyaretçilerini geçmişe götürür. Huzur dolu bu sokaklarda yürüyüş yapmak ve bu taş evlerin güzelliğine şahit olmak ziyaretçiler için oldukça heyecan vericidir. Beşkapılar ve surların yer aldığı Foça, sadece doğal güzellikleri ile değil tarihi güzelliklere bünyesinde yer vermesi sebebiyle de tatil yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olur. Foça ilçesinde yer alan Kozbeyli Köyü Foça’nın eski tarihini yansıtan en güzel bölgelerden biri olduğu için burada tatil yapmak için geçerli sebeplerdendir. Foça otellerinde konaklayarak hem konforu ve rahatı sonuna kadar yaşarsınız hem de seyahatiniz boyunca buranın güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.


Foça’da Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri
Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Foça farklı otel konseptleri ile hizmet verir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan Foça otellerine yıl boyunca en iyi hizmeti verebilmek için çalışır. Müşteri memnuniyetinin ön plana çıkarıldığı bu oteller yerli ve yabancı turistleri ağırlayarak onları Foça’nın eşsiz tarihine ve doğal güzelliklerine davet eder. Foça butik oteller olduğu gibi 5 yıldızlı oteller ile de hizmet verir. Türkiye’de yer alan binlerce otelin özelliklerini ve fiyatlarını kullanıcıya sunan neredekal.com ile Foça bölgesinde bulunan otelleri inceleyip detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu platform üzerinden elde ettiğiniz bilgiler ışığında ise size en uygun yeri bulmak daha da kolaylaşır. Tatil öncesi mutlaka neredekal.com’u ziyaret edin.

 


 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum