• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Krizi fırsata çevirdi, 1 milyar TL yatırımla 21'inci otelini Antalya'da açtı!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde otel yatırımları hız kesmeden devam ediyor.

  • Reklam
Krizi fırsata çevirdi, 1 milyar TL yatırımla 21'inci otelini Antalya'da açtı!
30 Mayıs 2021 - 06:04
Reklam
Reklam
Reklam
Geçtiğimiz hafta Antalya Kemer Göynük’te NG Phaselis Bay Otel'in 1.5 milyar TL’lik yatırımla açılmasının ardından 20 otel ile hizmet veren Kilit Grup 1 milyar TL yatırım yaptığı 21’inci otelini Antalya’da açtı.

Geçmişte Kervansaray markasıyla hizmet veren oteli devralan Kilit Grup 21. oteli olan Nirvana Cosmopolitan Otel’in açılışını gerçekleştirdi.


Koronvirüs salgınında dolayı 2020 yılında 9 otellerini açtıklarını belirten Nirvana Hotels Grup CEO’su Korhan Alşan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Bu yıl da kolay bir turizm sezonu olmayacak. Bu yüzden 2022 erken rezervasyon dönemine kadar kısa çalışma ödeneği devam etmesini bekliyoruz. Özellikle kışın da açık kalan otellere daha fazla teşvik destek verilmelisini talep ediyoruz. KDV muafiyetlerinin devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Otelimizi 12 ay açık tutmak istiyoruz gelecek 5.5 ayda yüzde 70-75 doluluk hedefliyoruz.''

15 Haziran'dan sonra turizm sektöründe çok daha farklı konuların konuşalacağını belirten ve bu sezon otellerini etap etap açmayı planladıklarını söyleyen KiliT Grup Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit şu açıklamalaarda bulundu:

''Şu andaki hedefimiz mevcut otellerimizi ve yapımızı sağlamlaştırmak. Şu anda iç pazar ve Ukrayna’dan turist ağırlıyoruz. Amacımız bu yılı geçen yıldan daha iyi bitirmek. Geçen yıl ciroda yüzde 80’e yakın küçülme yaşadık. Bu yıl 2020’den kötü bir senaryo beklemiyoruz. Bu zorlu süreçte yatırımlarımıza devam edip krizi fırsata çevirme politikası izledik.''

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Lone River
    1 yıl önce
    Milyar TL? , saymayı mı unuttuk acaba? 100 milyon euro yani? İlginç matematikler dönüyor, ben anlamaz..