Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kahramanmaraş'taki dünyanın en saçma binasının akıbeti belli oldu

Google'da dünyanın en saçma binası olarak gösterilen Kahramanmaraş'taki sarı, mavi ve kırmızı renkli binanın akıbeti belli oldu.

Reklam
Kahramanmaraş'taki dünyanın en saçma binasının akıbeti belli oldu
13 Haziran 2021 - 17:25
Reklam
1994 yılında yapılan Kahramanmaraş’ın merkezi konumunda yer alan Özel İdare İş Merkezi binası aradan geçen zamanda hem sarı, mavi ve kırmızı rengi hem de mimari yapısıyla kısa sürede kentin simgesi haline geldi.

Birçok noktadan da rahatlıkla görülebilen bina, ününü ülke sınırlarını aşarak arama motoru Google’da dünyanın en saçma binası yazıldığında görsellerde yapılan aramada ilk sıralarda çıkıyor.

İş yerlerinin dışında Onikişubat Kaymakamlığı’nın da yer aldığı binaya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı şehir meydanı projesi kapsamında yıkım kararı alındı. Özel idare binasını ve çevresinin yıkılarak şehir meydanı haline getireceklerini belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Kentin en merkezi yeri olan özel idare binamız ve adliye binamız yaklaşık 40 dönümlük bir alana sahip. Eskiden adliye binası ve daha sonra emniyet binası olarak kullanılan binanın yıkım işlerine başladık. İl Özel İdare binamızın yıkım sürecine başlandı. Biz yıktığımız binaların üzerine para alıyoruz. Eski adliye binasını 300 bin lira gibi bir para alıyoruz. Aynı şekilde özel idare binasından da hatırı sayılır bir kaynak elde etmiş olacağız. Belediye ve bakanlık olarak bir masraf etmiyoruz. Üstelik para alıyoruz.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum