Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kapadokya'da 305 yapıya yıkım kararı!

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da kaçak olduğu tespit edilen 305 yapı için yıkım kararı alındı.

Reklam
Kapadokya'da 305 yapıya yıkım kararı!
19 Aralık 2020 - 10:36
Reklam

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da 2019 yılı Şubat ayında başlanılan kaçak yapıların yıkımları devam ederken Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından bölgede 305 kaçak yapının daha tespit edilmesinin ardından bu yapıların yıkımlarına başlandı.

Bölgede toplam 305 kaçak yapının tespit edildiğini ve 305 kaçak yapıdan 14’ünün yıkımlarının gerçekleştirildiğini söyleyen Nevşehir Valisi Kapadokya Alan Başkanı İnci Sezer Becel yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


"Tespit edilen ve yıkımı gerçekleştireleck olan yapıların taamı birinci derece doğal ve birinci derece arkeolojik sit alanı içerisinde olup her türlü mahkeme süreci tamamlanmış ve legalleştirme ihtimalleri olmayan yapılar. Bunları bir çoğu derme çatma yapılar. Ama içinde muhkem yapılarda var. Alan Başkanlığı olarak alan sınırları içerisinde yani Kapadokya Alan sınırları içerisinde bizim en büyük servetimiz olan ve gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirasımız olan doğal alanı bozmaya yönelik, tehdit etmeye yönelik olan çirkin yapıların kaldırılmasına yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Tamamlanıncaya kadar da devam edeceğiz”

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ab
    3 hafta önce
    miilettin evlerini deliyorlar ortahisarda birazda bu tarafları inceleyin herkez göz yumuyor 1 odalı evi alıp altına 10 oda giriyorlar