Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Karantinasız turist kabul etmeye başladılar! 3 ayda beklenen gelir 278 milyon dolar

Ülke, turizmi yeniden canlandırmak amacıyla karantinasız ilk turistlerini dünyaca ünlü adasında ağırlamaya başladı.

  • Reklam
Karantinasız turist kabul etmeye başladılar! 3 ayda beklenen gelir 278 milyon dolar
01 Temmuz 2021 - 20:40
Reklam
Tayland’da sadece Phuket Adası'nı kapsayan karantinasız turist kabulünü öngören Phuket Sandbox planı kapsamında Phuket Adası'na giden turistler karantinada kalmayacak ancak 14 gün boyunca ana karaya seyahat edemeyecekler.

Yetkililerin adada vakaların artmaya başlaması halinde daha fazla kısıtlamaya veya tam kapanmaya ihtiyaç duyulabileceği uyarıları üzerine adaya karantinasız giriş için belirlenen 1500 sayısı 250 turiste indirilmişti.


Phuket Sandbax isimli planın Tayland'ın 120 gün içinde tamamen yeniden açılması hedefine yönelik ilk adım olduğunu vurgulayaran Tayland Başbakanı Prayuth Çan-oça, bu bakımdan Phuket'te hayata geçirilen bu uygulamanın tüm ülke açısından önem teşkil ettiğini söyledi.


Phuket Sandbox planının ülkeye üç ay içinde 278 milyon dolar getirmesi beklenirken bu tutar Tayland'ın salgın öncesi turizmden elde ettiği gelirin yine de çok altında kalıyor.


Turistler adaya varışta maske ve mesafe kurallarına uymaları ve masrafları kendilerine ait olmak üzere toplam 300 dolar civarında 3 Covid-19 testi yaptırmaları ve sonuçlarının negatif olması gerekiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum