• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seyahat balonu ile karantinasız seyahat başlatmışlardı! Virüs patladı, tam kapandılar

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan ve akın akın turist gönderen Rusya'da da patlak veren Delta varyantlı mutasyon krizi dünyanın bir çok ülkesinde hızla yayılmaya devam ediyor.

  • Reklam
Seyahat balonu ile karantinasız seyahat başlatmışlardı! Virüs patladı, tam kapandılar
28 Haziran 2021 - 10:22
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınıyla mücadelede örnek gösterilen Avustralya'da Delta varyantlı mutasayonun hızla yayılması sonrasında ülkenin farklı bölgelerinde Delta varyantı tespit edilirken birçok kentte sokağa çıkma yasakları geri getirildi.

Koronavirüs salgınına karşı çok sıkı önlemler alarak normale dönen ilk ülkelerden biri olan Avustralya’da başta en popüler şehir Sydney olmak üzere birçok bölgede salgın başladı, birçok şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken yetkililer çok yüksek bulaşıcılık oranına sahip olan ve ilk olarak Hindistan’da tespit edilen Delta varyantının ülke genelinde yaygın olduğunu açıkladı.


Ülkede Delta varyantlı mutasyaon virüsden kaynaklı vaka sayısının artmasıyla birlikte Avustralya ile Yeni Zelanda arasında oluşturulan karantinasız seyahat balonu da askıya alınırken yetkililer Nisan ayında başlayan seyahat balonu uygulamasının askıya alındığını duyurdu.


Delta varyantının çok güçlü ve tehlikeli bir düşman olduğunu belirten New South Wales Sağlık Bakanı Brad Hazzard salgını önlemek için ne kadar farklı adımlar atsalar da virüsün kendilerinin ne yaptığını anladığını ve karşı saldırıya geçtiğini söyledi.


Bununla birlikte ülkede Sydney ve Darwin ile birlikte dört eyalette sokağa çıkma yasağı getirilirken New South Wales eyaletindeki sokağa çıkma yasaklarının genişletileceği belirtildi. Birçok işletme ve restoran kapatılırken ülkenin kuzeyinde de vaka sayısının arttığı belirtildi. Bölgede özellikle madenlerde vaka sayısının yüksek hızla arttığı belirtildi.

Ülkede resmi verilere göre yetişkin nüfusun sadece yaklaşık yüzde 5’i iki doz aşı oldu. Nüfusun yaklaşık yüzde 30’u ise Pfizer ya da AstraZeneca’nın ilk doz aşısını oldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum