• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kıbrıs araba kiralama

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yerel nüfusu 300.000 olmasına rağmen yaz aylarında 1,5 milyona yaklaşan nüfusa ev sahipliği yapıyor. Çünkü Kıbrıs son yılların en popüler turizm beldelerinden birisidir.

  • Reklam
Kıbrıs araba kiralama
27 Haziran 2022 - 17:41
Reklam
Reklam
Girne, Gazimagusa, Güzelyurt, İskele, Lefkoşa gibi önemli turistik merkezlere sahip. Tüm bu avantajlarla birlikte doğal doku, bembeyaz kumsallar, tertemiz denizi ile yılın 7 ayında yaz turizmine olanak veriyor. Bundan dolayı araç kiralama hizmetleri Kıbrıs genelinde yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Bu talebe İdil rent a car gibi güvenilir olan şirketler vasıtasıyla yanıtlar verilmektedir. Böylece adaya indikten hemen sonra aracınızı kiralayarak doyasıya gezebilirsiniz.
 

Kıbrıs araba kiralam öncesinde nelere dikkat edilmeli
Kıbrıs'ta tatil yapmayı planlıyorsanız otelinize erişimden gezecek olduğunuz yerlere kadar pek çok noktada tur hizmeti alabilirsiniz. Ancak bu sizin için ciddi anlamda bir zaman kaybı ve mali külfet demektir. Bunun yerine Kıbrıs araba kiralama hizmeti talebinde bulunursanız İdil rent a car şirketi daha Ercan havalimanına indiğiniz andan itibaren aracınızı size teslim edecek ve her noktada destek sunacaktır. Araba kiralamayı düşünüyorsanız 2 veya 3 hafta öncesinden rezervasyon yaptırın. Özellikle yaz aylarında bu süre bir aya kadar uzayabilmektedir. Yoğun talep olduğu için aracınızı minimum 3 günlük kiralamak ekonomik anlamda daha avantajlı hale gelecektir. Ayrıca araç kiralama hizmetinizi bir haftanın üstüne çıkarttığınızda çeşitli ıskontolardan da faydalanabilirsiniz.


Kıbrıs Araba Kiralama Fiyatları Hangi Seviyede?

1 – 3 gün arası 500,00 TL / gün
3 – 7 gün arası 500,00 TL / gün
7 – 14 gün arası 450,00 TL / gün
14 – 30 gün arası 400,00 TL / gün
30 – 90 gün arası 350,00 TL / gün
90 – 365 gün arası 300,00 TL / gün

Araç model ve sezona göre fiyatlandırmalar değişebilmektedir. Kıbrıs araç kiralama fiyatları güncel listesine anında ulaşmak için idilcar.com veya +90 533 851 34 34 WhatsApp destek hattı üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Dünya genelinde ekonomik anlamda bir kriz yaşanırken yakıt fiyatlarının artışa geçtiğini de gayet iyi biliyorsunuz. Ancak buna rağmen Kıbrıs hala turistik merkezler içerisinde dünyanın en ekonomik beldelerinin başına gelmektedir. Bu sebeple Kıbrıs araba kiralama fiyatları da uygun seviyelerde bulunmaktadır. Genellikle günlük 500 ile 600 TL dolaylarında araç portföyünden faydalanabiliyorsunuz. Lüks araçlar kiralamak istiyorsanız bu rakam günlük 1000 TL'ye kadar çıkabiliyor. Ayrıca Kıbrıs'ta sterlin ve Euro kuru uygulaması bulunmaktadır. Ancak özellikle Türkiye'den Kıbrıs'ı ziyaret edecekler için yine Türk lirası üstünden İdil rent a car şirketinde hizmet alabiliyorsunuz.
Kıbrıs’ta araba kiralamak istiyorsanız bilmeniz gereken trafik kuralları nelerdir?

Kıbrıs uzun yıllar mazisi ile birlikte İngiliz hakimiyetinde bulunduğundan dolayı trafik kurallarında dikkat edilmesi gereken ilk önemli nokta trafiğin Türkiye'de olduğu gibi soldan değil sağdan akıyor olmasıdır. Bu ciddi bir handikaptır ve acemi şoförler içinde bir problem oluşturacaktır. Bu sebeple Kıbrıs araba kiralama hizmeti almak istiyorsanız ve sürücülüğünüzde çok güvenmiyorsanız şoförlü araç kiralama hizmetini tavsiye etmekteyiz. Eğer sürücülüğünüz yeterli ise trafiğin sağdan akıyor olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca Kıbrıs'ta direksiyonlar Türkiye'de olduğu gibi sol tarafta değil aracın sağ tarafındadır. Bu iki seçenek trafik açısından son derece dikkat edilmesi gereken bir durumdur ve zaman zaman istenmeyen olumsuz trafik kazaları da yaşanabilmektedir. Ayrıca diğer önemli noktalardan birisi de Kıbrıs’taki hız sınırlarına riayet etmektir. Özellikle mücavir alanlarda ve belediye alanlarında 50 kilometre olan hız sınırını geçmemeye çalışın. Aksi takdirde ceza yersiniz ve ceza aracı kiralayan kişinin üstüne yazılır.
Kıbrıs Araba Kiralama Hizmeti Havaalanında Başlar
Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyaya bağlayan en önemli ulaşım noktası Ercan havalimanıdır. Lefkoşe kent merkezine son derece yakın bir konumda bulunan Ercan havalimanı Kıbrıs'ın merkezindedir. Böylece Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele, Lefke gibi diğer ilçelere de havalimanından shuttle transfer hizmeti alabilir, şoförlü araçlarla veya kiralayacak olduğunuz araçla kendiniz de geçiş sağlayabilirsiniz. Kıbrıs araba kiralama talepleri oldukça yoğundur. Bu sebeple elinizi çabuk tutmalı ve mutlaka rezervasyonlu bir şekilde hizmet almalısınız.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum