Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kızılay'dan turizm ve restoran çalışanlarına yardım eli

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) tarafından yapılan iş birliği kapsamında Kızılay'ın sıkıntılı günler yaşayan restoran ve turizm sektör çalışanlarına el uzatılacağı duyuruldu.

  • Reklam
Kızılay'dan turizm ve restoran çalışanlarına yardım eli
06 Mayıs 2021 - 11:31
Reklam
TÜRES ve Kızılay arasında yapılan iş birliği kapsamındada Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Türk Kızılay’ın milyonlarca insana ulaşmayı hedefleyen Ramazan kampanyasının başarıyla devam ettiğini belirten Türk Kızılay Başkanı Kınık yapılan iş birliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''2 yıl üst üste pandemiyi en derin yaşayan pek çok sektör var. Onlardan bir tanesi de restoran ve turizm sektörü. TÜRES aracılığı ile bu sektörle bir dayanışma yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışacağız. Lokantacılar, restorancılar, turizmciler aracılığı ile kazanç elde eden büyük şirketler yani tedarikçilerimiz. Bugün sizlerin pazarı olan, sizlerin karlılığını oluşturan bu sektör zor durumda. Bu sektörün çalışanları zor durumda. Bu sektörün çökmemesi için sizlerin de daha güçlü bir şekilde el uzatmasının zamanı. Yiyecek, içecek, hizmet gibi pek çok alanda bu sektöre tedarikçilik yapan firmalara özellikle rica ediyorum. Bu sektörde ihtiyaç sahibi olan çalışanlarımız, çok sayıda emekçimiz var. Bu insanların ihtiyaçlarını karşılamak için dayanışma yapalım. TÜRES ve Kızılay iş birliği ile bu platformu canlandıralım.''


Sektör çalışanlarının yaşadığı bu sıkıntılı sürecin ancak elbirliği ile aşılabileceğini belirten TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl ise şunları kaydetti:


''Kızılay, TÜRES ve ilgili kurumlar bu sıkıntılı dönemde yarayı tam sarmasa bile merhem olacak. 6-7 aydır çalışamayan insanlar var. Kızılay, TÜRES ve devletimiz bu insanları unutmadı. Pandeminin başından bu yana vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirmek amacıyla ayni ve nakdi yardımlarıyla öne çıkan Kızılay, pandemi süresince 16 bin 500 yeme içme sektörü çalışanına destek olurken on binlercesine de hazırladığı yardım malzemelerini ulaştırdı.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum