• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KKTC'nin en büyük seyahat acentasının sahibi tutuklandı!

Ercan Havalimanı'ndan sahte belgelerle giriş yapmaya çalışan 10 zanlı ve olayla bağlantısı olduğuna inanılan seyahat acentası sahibi tutuklandı.

  • Reklam
KKTC'nin en büyük seyahat acentasının sahibi tutuklandı!
18 Mart 2023 - 19:48
Reklam
Reklam
Reklam
Edinilen bilgiye göre 16 Mart tarihinde Ercan Havalimanı’nda adaya turist olarak giriş yapan ve görevli polis memuruna sahte belge veren 10 zanlı ve olayla bağlantısı olan 3 kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

16 Mart 2023 tarihinde Ercan Havalimanı’nda adaya turist olarak gelen 61 yaşındaki P.R.K., 48 yaşındaki Y.E.P., 40 yaşındaki S.D.B., 40 yaşındaki P.T.N., 37 yaşındaki J.A.G, 47 yaşındaki C.K., 39 yaşındaki D.M.M, 42 yaşındaki H.T.H.G., 28 yaşındaki M.F.A ve 41 yaşındaki M.R.'nin görevli memura sahte evrak verdiğini tespit eden polis aynı gün söz konusu kişilerin yapılan soruşturmalarında bu evrakları kendilerine S.Z. isminde kişinin gönderdiğini belirledi.


17 Mart 2023 tarihinde 49 yaşındaki S.Z.’nin Bafra’da bir otelde tespit edildiğini belirten polis, S.Z.’nin sorgusunda söz konusu belgeleri Whatsapp uygulamasından Yeniboğaziçi sakinlerinden 44 yaşındaki Y.S.T. tarafından kendisine ülkelerinde göstermeleri için gönderildiğini kendisinin de bu iki belgeyi başkalarına gönderdiğini söylemesi üzerine ekipler aynı gün Y.S.T.’yi de gözaltına alırken ona da belgelerin Gazimağusa’da yaşayan S.O.M tarafından gönderildiğini belirledi.


Zanlıların avukatları söz konusu evrakların fotokopi olduğunu ve özellikle KKTC'ye en çok turist gelmesini sağlayan en büyük seyahat acentası sahiplerinden olan S.Z.’nin suçla bağı olmadığını savunurken, davetiye hazırlanması için acenta sahibi olan zanlı Y.S.T’den hizmet satın aldığını ve evrağın sahte olduğunu bilmediğini savundu. Yürütülen soruşturma kapsamında Yargıç Gülay Uğur, soruşturmanın yürütülebilmesi için zanlıların tutuklu kalmasına karar verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum