Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KKTC'ye girişte uygulanacak yeni kurallar ve alınan yeni önlemler açıklandı!

KKTC Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, koronavirüse karşı uygulanacak yeni tedbirleri açıkladı.

  • Reklam
KKTC'ye girişte uygulanacak yeni kurallar ve alınan yeni önlemler açıklandı!
25 Haziran 2021 - 22:03
Reklam
KKTC Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından açıklanan yeni tedbirler kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından endişe uyandıran varyantlar olarak değerlendirmeye alındığı belirtilen Delta varyantı ülkelerinden gelen kişilere aşılı olup olmadığına bakılmaksızın ülkeye girişlerde PCR testleri uygulanacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bulaşıcı Hastalıklar Yasası kapsamında toplanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda, haftanın tüm günleri için 00:00 ile 05:00 saatleri arasında temel ihtiyaçların karşılanması haricinde sokağa çıkma yasağı devam edecek.


Buna bağlı olarak, perakende ve mağazacılık hizmetleri ve kapalı olarak belirtilmeyen tüm hizmetler/sektörler 08:30 ile 21:00 saatleri arasında; restoranlar, kafe, pastane, büfe ve meyhaneler ise 06:00 ile 23:30 saatleri arasında hizmetlerine devam edecek. Marketler ise 07:00 ile 23:00 saatleri arasında açık olacak.


Bununla birlikte bir süredir günde azami 6 uçuş olarak düzenlenen uçak seferlerine günde azami 10 uçuş olacak şekilde ve günde azami 2 sefer ve her seferde azami 150’şer yolcu bulunan gemi seferlerine ise günde azami 2 sefer ve her seferde 250’şer yolcu bulunacak şekilde düzenleme getirildi.


Ayrıca, Charter seferler ile ülkeye gelip 5 günden fazla kalacak kişiler, 5’inci gün testlerini yinelemeleri kaydı ile kalış sürelerini uzatılabilecekken, Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlenmesi talep edilen ek charter seferler Sağlık Bakanlığı’nın iznine tabi olacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum