• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan 2021 yılı turist sayısı ve gelir hedefi açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı televizyon kanalındaki canlı yayında turizm gündemine dair açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan 2021 yılı turist sayısı ve gelir hedefi açıklaması!
25 Haziran 2021 - 20:42
Reklam
Reklam
Reklam
2020 yılının yaklaşık 16 milyon turistle kapatıldığını, bu dönem de çok iyi bir süreç yönetildiğiini belirten Bakan Ersoy Sağlık Bakanlığı ile bu dönem için hedeflerin belirlendiğini ve  çok sayıda büyükelçi ile Antalya'da bir araya geldiklerini söyledi.

Bu sene turist sayısında Rusya'nın birinci Almanya'nın ikinci Ukrayna'nın da üçüncü olacağını kaydeden Bakan Ersoy Türkiye'ye gelen tüm turistlerden zaten negatif test sonucu beklendiğini belirterek şunları söyledi:


''Biz 6'ncılığa gelmiştik dünya genelinde. Pandemide biraz hasar aldık ama şimdi 81 vilayete kadar turizmi geliştirmeye çalışıyoruz. Ajansımız bu konuda ciddi adımlar atıyor. 81 ile turizmi yayacağız. İnanç ve spor turizmini de geliştireceğiz. Ayrıca yüzde 100 normalleşme 2022'yi bulur ama biz aşılamaya da dikkat ederek çalışmalara devam edeceğiz. Bu sene ne olur açıkçası rakip ülkeleri hızlı koştuk yakaladık. 25 milyon turist hedefini yakalayacağımızı düşünüyoruz. Geçen seneki 12 milyar dolarlık geliri de 20 milyar dolara çıkaracağımızı düşünüyoruz. Gönlümden ise 30 milyon turist ve 23 milyar dolardan fazla bir gelir beklentisi var. Bu doğrultuda çok sıkı şekilde çalışıyoruz. Açılmayan otellerimiz çok hızlı bir şekilde açılmaya başladı.''


Vaka saylarını izleyerek süreci yönettiklerini söyleyen Bakan Ersoy pandeminin bilimsellikle yönetilen bir konu olduğunu, deneyimlene kötü deneyimlerin olduğunu ve şu anda sabırlı şekilde gittiklerini belirterek şöyle devam etti:

''Sıkı bir aşılama programımız var. Ön yargılarımızı bir kenara bırakalım. Ön yargılar yerine çevredeki insanları aşılamaya ikna edelim. Bu işin çıkışı aşılamadır. ABD de çok kötü bir durumdan çıktı. Almanya da öyle. Aşılama arttıkça hayat normale döndü. Turizm Geliştirme Ajansı'mız şu anda en yoğun şekilde çalışan bir kurum. Son 2 yıldır en etkili tanıtımları yapıyoruz. Esnek tanıtımlar yapmak gerekiyor. Biz geriden gelmemize rağmen AB ülkeleri ile aradaki farkı kapattık. Bu hafta da birinciliği ele geçirdik.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum