Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KKTC'ye seyahat edecekler dikkat! Yeni dönem başladı

KKTC'ye seyahat planı yapan vatandaşları ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.

  • Reklam
KKTC'ye seyahat edecekler dikkat! Yeni dönem başladı
30 Eylül 2021 - 10:00
Reklam
Konuyla ilgili olarak İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre KKTC’ye seyahat edecek Türk yolcuların fotoğraf bulunmayan kimlik kartı ile çıkış işlemleri uygulaması 1 Ekim itibarıyla sona erecek.

KKTC’ye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları, 1 Ekim’den itibaren fotoğrafsız kimlik kartlarıyla çıkış işlemi yapamayacak. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nin konuya ilişkin yayınladığı açıklamada da şu ifadelere yer verildi: ''İçişleri Bakanlığımızca alınan bir karar doğrultusunda, on beş yaş altı vatandaşlarımızın fotoğrafsız kimlik kartı ile Türkiye’den KKTC’ye çıkışların 01 Ekim 2021 tarihi itibariyle sonlandırılacağı açıklanmıştır. KKTC’ye seyahat edecek olan fotoğrafsız kimlik kartı hamili vatandaşlarımızın bu tarihe kadar kimlik kartlarını yenilemeleri önemle duyurulur. T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi''


Buna göre, 1 Ekim’den yani yarından itibaren KKTC fotoğrafsız kimlik kartı ile gidilemeyecek. Vatandaşlar seyahatlerini yalnızca fotoğrafın da bulunduğu yeni tip kimlik kartları ile gerçekleştirebilecekler.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum