Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Komşuda turizm atağı! Sezon boyunca tüm kısıtlamalar kaldırıldı

Ülkede koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tedbirlerin esnetilme kararı aldığı duyuruldu.

  • Reklam
Komşuda turizm atağı! Sezon boyunca tüm kısıtlamalar kaldırıldı
13 Nisan 2022 - 12:59
Reklam
Alınan yeni karar doğrultusunda kapalı mekanların yanı sıra kafe ve lokantalarda uygulanan ve COVID pass olarak bilinen aşı sertifikası gösterme zorunluluğunun 1 Mayıs itibarıyla kaldırılmasına karar verildiğini dile getiren Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, kısıtlamaların turizm sozonu boyunca kaldırılacağı ve yetkililerin söz konusu tedbirleri yeniden uygulayıp uygulamamayı Eylül ayında görüşeceğini bildirdi.

Bakan Plevris ayrıca kısıtlamaları hafifletme kararının epidemiyolojik veriler ve uzman önerileri sonrasında alındığını aktarırken öğrenciler için geçerli haftada bir kez Covid-19 testi yaptırma zorunluluğunun 1 Mayıs itibarıyla kaldırılacağını, dini etkinliklerde tedbirler çerçevesinde uygulanan tüm kısıtlamaların sona erdirileceğini kaydetti. Doluluk oranlarında geçerli olan kısıtlamaların 31 Mayıs'tan itibaren iptal edileceğini de aktaran Plevris, kapalı mekanlarda maske zorunluluğunun da 31 Mayıs'a kadar devam edeceğini söyledi.


Son 24 saatte 15 bin enfeksiyon ve 64 ölümün kaydedildiği ve ekonomisinin can damarını turizm gelirlerinin oluşturduğu 11 milyonluk Yunanistan'da nüfusun yaklaşık yüzde 72'sinin aşılarının tam olduğu belirtiliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum