Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanlar yurt dışı tatiline hazırlanıyor! İşte tercih edecekleri ülkeler

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık iki yıldır yurt dışında tatil yapamayan Almanlar bu yaz tatillerini ülke sınırları dışında geçirmeye hazırlanıyor.

  • Reklam
Almanlar yurt dışı tatiline hazırlanıyor! İşte tercih edecekleri ülkeler
13 Nisan 2022 - 08:09
Reklam
İki yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgını nedeniyle yurt içi ve yurt dışı tatillerini büyük ölçüde sınırlayan Almanlar, salgının etkisini azaltması ve aşılanmalar nedeniyle bu yaz için yurt dışında da tatil planları yapmaya başladı.

Yougov veri analizi ve kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan ve sonuçları yeni açıklanan ankete göre dünyanın en çok seyahat eden halklarından olan Almanlar eski tatil alışkanlıklarına dönmeye hazırlanırken araştırmaya katılan Almanların önemli oranı pandeminin damgasını vurduğu 2020 ve 2021 yıllarının aksine yeniden yurt dışında tatil yapmak istediğini belirtti. Anket kapsamında görüşlerine başvurulanların yüzde 34'ü tatilini Avrupa'da geçirmek istediğini bildirirken, yüzde 48'i de Almanya veya yaşadığı bölgede tatil yapmak istediğini yüzde 10'luk bir kısmı Almanya dışındaki bir Avrupa ülkesini tercih edeceğini aktardı.


Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında yapıaln ankete göre Almanların tatil tercihlerinde geçen yıla oranla farklılıklar görüldüğü belirtilirken henüz pandemi koşullarının hakim olduğu geçen sene ankete katılanların üçte ikisi Almanya'da tatil yapacağını bildirmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum