• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Konaklama ve seyahat sektörü siber saldırı altında!

Yayınlanan son rapora göre son 2 yılda 100 milyarın üzerinde kimlik bilgisi doldurma saldırısı gerçekleşti.

  • Reklam
Konaklama ve seyahat sektörü siber saldırı altında!
03 Kasım 2020 - 07:25
Reklam
Reklam
Reklam

100 milyarın üzerinde gerçekleşen saldırılardan yaklaşık 60 milyarının konaklama, seyahat ve perakende sektörlerinde gerçekleştiğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanları, hem şirketlerin hem de kullanıcıların bu saldırılardan daha fazla zarar görmemesi için çok faktörlü kimlik doğrulama çözümlerine sahip olması gerektiğini aktarıyor.

Kimlik bilgisi doldurma saldırıları durdurulamıyorTemmuz 2018 ile Haziran 2020 yılları arasında 100 milyardan fazla kimlik bilgisi doldurma saldırısı gerçekleşirken, bunların 60 milyardan fazlası perakende, seyahat ve konaklama sektörlerine yönelik gerçekleşti. Bu saldırıların şirketlere milyonlarca dolarlık kayıplara ve kullanıcıların da verilerinin ifşa edilmesine sebep olduğunu belirten siber güvenlik uzmanları, çalınan kimlik bilgilerinin başarıyla kullanılmasını engelleyecek çözümün çok faktörlü kimlik doğrulama güvenliği olduğunu vurguluyor.

 


3 sektör hackerlerin kıskacında

Hem kazanç sağlayabilecekleri hem de fidye talep edecekleri en uygun sektörlere hackerlerin yöneldiğini ifade eden siber güvenlik uzmanları perakende, konaklama ve seyahat sektörlerindeki şirketlerin ve müşterilerinin hedef tahtasından inmediğini aktarıyor.

Hackerlerin konaklama, seyahat ya da perakende sektörlerine saldırmalarının altında kazançlı bir neden yattığıan vurgu yapan uzmanlar özellikle bu sektördeki birçok şirketin devamlılık sağlayan ve uzun yıllardır hizmet alan müşterilerine sağladıkları kampanya, indirim, hediye vb. programlarının hackerlerin kazanç kapısı haline geldiğine dikkat çekiyor.

Hackerlerin elde ettikleri bilgilerle ücretsiz konaklama, indirimli uçak bileti gibi ödüllere el koyduğunu belirten uzmanlar Dark Web isimli site üzerinden yüzde 50 indirimli uçak bileti ödülünün 100 dolara kolayca satılabildiğini aktarıyor.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum