Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kopya otel sitesi ile milyonluk tatil vurgunu!

Lüks otellerin internet sitelerini kopyalayan veya paravan turizm şirketleri kuran çete, tatil rezervasyonu yaptıran 1200 kişiyi dolandırdı.

  • Reklam
Kopya otel sitesi ile milyonluk tatil vurgunu!
18 Ekim 2021 - 08:30
Reklam
Organizatörlüğünü baba-oğul Mustafa ve Müslüm B. ile İlyas K.’nın yaptığı çete, Turizm sezonunda lüks otellerin internet sitelerini kopyalayarak veya kurdukları paravan tur şirketleri üzerinden tatilcilere olmayan rezervasyonlar sattı.

Şu ana kadar belirlenen aralarında bürokratlar ve tanınan isimlerin de bulunduğu 1200 kişi, Tatil satın aldıkları otellere gidince dolandırıldıklarını anlarken mağdur olan tatilciler, polis ve savcılığa giderek şikayetçi oldu. Ankara Emniyet Mali Suçlarla Mücadele ekipleri sürekli şehir ve adres değiştiren çete üyelerini takibe aldı.


Çete üyelerine yönelik Ankara, İzmir, Eskişehir ve Denizli’de yapılan operasyonlarda Mustafa ve Müslüm B. ile İlyas K.’nın yanı sıra adlarına paravan tur şirketi kurulan 6 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mustafa B. ve İlyas K. tutuklanırken, Müslüm B. tatilcileri nasıl dolandırdıklarını anlattı.


Çetenin, lüks otellerin internet sitelerini kopyaladığını, bu sitelere girerek tatil rezervasyonu yapmak isteyen kişilerle kurdukları çağrı merkezleri üzerinden bağlantıya geçtiklerini anlatan Müslü B tatilcilere uygun fiyat vererek, parayı kurdukları paravan şirketler üzerine açılan banka hesaplarına yatırmalarını sağladıklarını söyledi. 9 milyon liralık vurgun yapan çete üyelerinin, WhatsApp’ta kendi aralarında 'Yaz sezonu çok iyi geçti, şimdi kış sezonuna hazırlanma zamanı' şeklinde yazıştıkları da belirlendi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum