Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Artan rezervasyonlar ve turizm hedefleri yatırımcının iştahını kabarttı!

Koronavirüs salgını nedeniyle zor bir süreç geçiren ancak bu yıl hareketli bir sezon geçirmeyi bekleyen turizm sektöründe gerek yatırımlar gerekse tedarik zincirinde hareketlilik arttı.

  • Reklam
Artan rezervasyonlar ve turizm hedefleri yatırımcının iştahını kabarttı!
07 Ocak 2022 - 14:06
Reklam
Salgına rağmen 2021 yılında 29 milyon yabancı turist tatil için Türkiye'yi ve bunun 9 milyon 94 bini de Antalya'yı tercih ederken Güvenli Turizm Sertifika programı ile sağlıklı ve keyifli tatilin adresi olan Türkiye'de, yabancı turist rezervasyonları, bu sezon için umutları artırdı.

Sektör temsilcileri bu yıl için 2019'daki yabancı turist sayısına ulaşmayı hedeflerken Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, Türkiye'nin süreci başarılı şekilde yönettiğini, kamu ve özel sektörün güzel bir iş birliğine imza attığını kaydetti.


Kapalı olan otellerde gelecek sezonlar için yenileme çalışmaları yapıldığını dile getiren TTYD Başkanı Narin iki senelik bir duraksanın olduğunu ancak birçok yatırımcının 2022, 2023 ve 2024 sonrası büyük gelişimi hissettikleri için yenileme, modernizasyon konusunda kredilere başvuru yaptıklarını söyledi. Sektörde mevcutların yenilenmesi, kapasite artışları, iyileştirme çalışmalarına ağırlık verildiğini ifade eden ve uluslararası turizm piyasasında Türkiye'nin cazibeli bir ülke konumunda olduğunu aktaran Narin şöyle devam etti:


''Ülkemiz çok güzel, hiç bir yatırımcının yadsıyamayacağı kadar turizm alanı var. 9 Şubat'ta İstanbul'da yatırım alanında konferans düzenleyeceğiz. Yatırımcılarla uluslararası piyasaları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Türkiye'nin turizmde geleceği çok açık. Biraz daha sabır, biraz daha gayret. Her şey iyi olacak. Turizm alanında son 20 yılda çok güzel yatırımlar yapıldı, hava limanı sayısı arttı, ulaşımdaki yenilikler seyahat endüstrisini de olumlu yönde etkiledi''


2021'de beklentinin üzerinde bir hareketlilik yaşandığını söyleyen Türkiye Otel Satınalma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD) Başkanı Bülent Bilgiç ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Sezon geç başlamasına rağmen Temmuz ve Ağustos aylarında hareketlilik bir anda arttı. 2022 sezonu çok çok iyi görünüyor. Bununla ilgili satın alma yöneticilerimiz bağlantılarını kurup, ürün ve demirbaş tedariği ile ilgili stoklarını almaya başladılar. Bu yıl hedeflerin üstünde rakama ulaşılacağının sinyallerini alıyoruz, bağlantılarımızı da bu yönde yapıyoruz. 2021 pansuman dönemiydi, yaralar sarıldı. 2022 ise tam anlamıyla ayağa kalktığımız, enerji dolu bir yıl olacak.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum