• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Korona patlayan ülkede karantina kararı! 2 bin turist mahsur kaldı

Geçtiğimiz hafta bildirilen 500 yeni koronavirüs vakası sonrası ülkenin dünyaca ünlü turizm kentinde kapanma kararı alındı.

  • Reklam
Korona patlayan ülkede karantina kararı! 2 bin turist mahsur kaldı
19 Temmuz 2022 - 01:29
Reklam
Kentte alınan kapanma kararı sonrası yaklaşık 2 bin turist kentte mahsur kalırken, 2 yetkili salgın için yeterli önlemleri almadıkları gerekçesi ile görevden alındı.

Koronavirüs salgını boyunca aldıkları katı kısıtlama kararları ile dikkatleri üzerine çeken Çin'in Guangxi bölgesinde yer alan beyaz kumlu plajı ve volkanik adasıyla popüler turizm noktalarından birisi olan Beihai şehri ülkede virüsün yeni merkezi haline geldi. Kentte geçtiğimiz hafta bildirilen 500 yeni vaka bir çok ülke için sıra dışı görünmese de uzun süredir sıfır vaka politikasında ısrar eden Çin için inanılmaz büyük bir rakam. Açıklanan rakam sonrası alarma geçen hükümet yetkilileri karantina kararı alırken kent sakinlerinin evinden çıkması yasaklandı ve toplu testler yapılması emredildi. Uluslararası ajansların geçtiği haberlere göre 2 binden fazla turist Beihai kentinde mahsur kaldı.


Kentte mahsur kalan turistlerle ilgili olarak bölge yetkililer tarafından yapılan açıklaada turistlerin durumlarına Kovid risklerine göre karar verileceği açıklanırken riskli bölgelere girmemiş, doğrudan teması olmayan turistlerin negatif Kovid testi verdikten sonra gitmelerine izin verileceği açıklandı.

Bununla birlikte karantina kararı alınan şehirde barlar, restoranlar, sinema salonları ve yüzme havuzları kapatılırken Çin, Omicron'un alt varyantlarından BA.5.2'nin ülkede ilk kez görülmesinin ardından 13 milyon kişiye ev sahipliği yapan Xian'da kentinde de kapanma kararı almıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum