Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülke şokta! Koronavirüs patladı, 30 bin kişi otel karantinasında

Ülkede vaka sayılarında yaşanan artışla beraber katı önlemler getirildi.

  • Reklam
Ülke şokta! Koronavirüs patladı, 30 bin kişi otel karantinasında
27 Aralık 2021 - 15:56
Reklam
Dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölmesine neden olan koronavirüsün merkezi konumundaki Çin’de vakaların yeninden görülmeye başlaması ile beraber sıkı önlemler alınmaya başlandı.

Çin’deki salgının merkez konumunda olan Shaanxi eyaletinin kapısına kilit vurulurken sağlık yetkilileri tarafından yapılan toplu testlerde koronavirüs ile enfekte olduğu tespit edilen 30.000 kişi otel karantinasına alındı.


Şubat ayındaki Kış Olimpiyatları için binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan Çin sıkı sınır kısıtlamaları, uzun karantinalar ve toplu testlerle sıfır virüsü amaçlarken bu çerçevede 13 milyon kişinin ev hapsinde tutulduğu özellikle Shaanxi eyaletinin Xi şehri, Mart 2020'den beri ülkedeki en yüksek vaka sayısına sahip. En son yapılan açıklamaya göre hastalık kontrol çalışmalarına yardımcı olanlar hariç yollarda hiçbir araca izin verilmiyor.


Şehirde zorunlu olmayan tüm işletmeler kapatılırken her haneden üç günde bir ihtiyaçları karşılamak için yalnızca bir kişi evden dışarı çıkabiliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum