Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kulisler hareketlendi! Bakan Ersoy görevi devredebilir

Adalet Bakanlığı'ndaki görev değişikliğinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu'nda yeni revizyon sinyali verdi.

  • Reklam
Kulisler hareketlendi! Bakan Ersoy görevi devredebilir
04 Şubat 2022 - 20:57
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede revizyon açıklamasının ardından siyaset kulislerinde bomba bir iddia konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Adalet Bakanlığı görevinden istifa eden Abdulhamit Gül'ün yerine bu görevi daha önce de yapan Bekir Bozdağ'ın atanmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değişen şartlara göre Kabine'de revizyona gidilmesinin doğal bir durum olduğunu ve bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapılabileceğini belirterek kabine'de değişiklik sinyali vermesinden hemen sonra siyaset kulisleri de hareketlendi.


Ankara'da siyasi aktörler arasındaki genel izlenim, özel sektörden gelen isimlerin devlet yapısına iyi uyum sağlayamadığı, hala özel sektör düşüncesiyle hareket ettikleri ve gerek bürokrasi gerekse milletvekilleri arasında bunun rahatsızlık yarattığı yönünde. Bundan sonra bakan seçiminde özel sektörden gelen teknokrat isimlere yer verilmemesine dikkat edilecek. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kabinede yer almayabileceği belirtiliyor.


Bu arada yeni Tarım ve Orman Bakanı olarak Mehdi Eker'in ismi ön plana çıkarken kulislerde böyle bir atamanın sadece bir bakan değişimi olarak değil, Kürt seçmenler arasında oyları düşen AKP'nin siyasi bir hamlesi olarak da değerlendiriliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum