Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz'dan turizm sezonu açıklaması

Türkiye'nin kültür ve turizmde önemli potansiyelinin bulunduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz'dan turizm sezonu açıklaması
11 Temmuz 2021 - 16:54
Reklam
Otellerde tedbirlerin en iyi şekilde alınıp uygulandığını belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz yerli ve yabancı misafirlerin güvenli şekilde tatillerini yapmasını sağladıklarını söyledi.

Başta ören yerleri, müzeler, tiyatrolar ve kültür merkezleri olmak üzere buralarda da güvenli turizm tedbirlerinı alıp kültür faaliyetlerinin başlatıldığını kaydeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz sadece deniz turizmine yönelik çalışma yapmadıklarını, turizmin çeşitlendirilmesine yönelik de faaliyetleri olduğunu söyledi.


2020 yılında 16 milyon turist ve 12 milyar dolar döviz girdisi sağlandığını hatırlatan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz şöyle devam etti:


''Hedefimiz bu sene bunun çok daha üzerine çıkabilmek. Kurallara uyarsak hem sezon uzayacak hem de daha uzun seyahat edilebilecek. Ayrıca yabancı ziyaretçiler daha fazla gelmeye başlayacak. Gönül istiyor ki 25-30 milyon bandında ziyaretçi sayısına ulaşalım. Türkiye'nin inanılmaz potansiyeli var. Turizmde sadece denizlere mahkum değiliz. Son 19 yılda yapılan yatırımlarla artık insanlar tarihi ve doğal yerleri daha çok gezmeye başladı, tatilinde buna daha çok yer vermeye başladı. Bu nedenle kültürel mekanlarımız eskiye oranla daha fazla ziyaretçi alıyor. Bu da bizi memnun ediyor. Esas tatil, esas turizm böyle bir şey''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum