Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm ve Dışişleri Bakanlığı'nda değişiklik bekleniyor!

Mart ayı içerisinde Kabine'den 2 ismin istifa edeceği iddiası Ankara kulislerinde dolanmaya başladı.

  • Reklam
Kültür ve Turizm ve Dışişleri Bakanlığı'nda değişiklik bekleniyor!
05 Mart 2022 - 04:34
Reklam
Mart'ın 3'ünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı'na Vahit Kirişci'nin atanmasının ardından kulisler iyice hareketlenirken Şubat ayında yapılması planlanan Kabine değişikliğinin Mart ayına sarktığı iddia edildi.

Bir süredir İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda değişiklik bekleniyordu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı'nda beklenen revizyon gerçekleşirken değişiklik beklenen bakanlıklardan olan İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nda bu dönem için herhangi bir revizyon beklenmediği kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor.


Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı'nda Mart ayı içerisinde bir değişiklik bekleniyor. Uzun süredir revizyon yapılacağı konuşulan Dışişleri Bakanlığı görevinden Mevlüt Çavuşoğlu'nun istifa edeceği, yerine de dış politikada daha aktif rol alacak bir ismin geçeceği iddia edilirken Kültür ve Turizm Bakanlığı için de kulislerde 2'ye ayrılma olasılığı konuşuluyor. Ancak söz konusu değişiklikte Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini kimin üstleneceği ise henüz muamma.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin görevden alınabileceği de söylenirken öte yandan yine kulislere göre önümüzdeki dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ikiye ayrılabileceği, Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Bakanı olarak devam edeceği ancak Kültür Bakanlığı’na başka bir ismin getirilebileceği de dillendiriliyor. 


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 10 Temmuz 2018'de belirlenen ve 16 bakandan oluşan ilk kabinesinden şimdiye kadar 8 bakan ayrıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum