• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk tutuklandı! Evinde 7.2 kilo kokain ele geçirildi

Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, hakkındaki ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından kaçtığı Batum'da tutuklandı.

  • Reklam
Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk tutuklandı! Evinde 7.2 kilo kokain ele geçirildi
02 Haziran 2022 - 14:44
Reklam
Öldürmeye azmettirme suçundan yargılanan ve cezasının kesinleşmesi sonrasında Gürcistan'a kaçan insan kaçakçılığı, kazalar ve tacizlerle gündemden düşmeyen Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün dairesinde 7,2 kilogram kokain bulundu.

Gürcistan medyasında yer alan ve soruşturmayı yürüten savcılığa dayandırılan haberlerde Galip Öztürk'ün dairesinde 5 saat süren operasyon ve arama sonucunda 7, 2159 kilogram kokainin ele geçirildiği belirtilirken Gürcistan Maliye Bakanlığı Soruşturma Servisi tarafından, vergi kaçakçılığı, sahte belge üretimi ve kullanımı ile kara para aklama iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde Galip Öztürk’ün Batum’daki dairesinde 7,2 kilogram kokain dahil, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildiği ve Emniyet güçlerinin aynı gün Galip Öztürk’ü tutukladığı belirtildi.


Tutaklanmasının ardından hakim karşısına çıkan ve mahkeme salonundaki cam hücrede ifade veren, tutukluluğuna karar verilen Galip Öztürk’ün bir sonraki duruşmasının 26 Temmuz’da yapılacağı belirtildi.


Yargıtay Ceza Genel Kurulu, 2018 yılının Kasım ayında Galip Öztürk’e öldürmeye azmettirme suçundan verilen müebbet hapis cezası kararının yerinde olduğuna hükmetmiş, kurulun bu kararı ile birlikte Öztürk hakkında 2016’da verilen infazın durdurulması kararı da ortadan kalkmıştı. Ancak Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk kararın verildiği gün Gürcistan’a kaçmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum