Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mustafa Şentürk: ''Kurban Bayramı tatilinde bölgemizde izdiham bekliyoruz''

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde normalleşme adımlarının atılmasının sonrasında turizm destinasyonlarında turist yoğunluğu da artmaya başladı.

  • Reklam
Mustafa Şentürk: ''Kurban Bayramı tatilinde bölgemizde izdiham bekliyoruz''
11 Temmuz 2021 - 10:13
Reklam
Yaz sezonunun hareketli başladığını belirten ve Kurban Bayramı tatilinde turizm yoğunluğunun en üst noktaya çıkacağını dile getiren Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, 1 Temmuz itibariyle Didim’deki turizm hareketliliğinin her geçen gün arttığını söyledi.

Didim’de turizm sezonunun normalde 1 Mayıs’ta başladığını ancak bu sene 1 Temmuz itibariyle hareketliliğin arttığını ve özellikle Rus pazarının açılmasının ardından Ege ve Akdeniz’de turist yoğunluğunun artmaya başladığını belirten Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk bölgelerinde Balkan ülkelerinden gelen turistlerin ağırlıkta olduğunu ve şu an büyük otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 70’ler dolayında olduğunu söyledi.


Didim için önemli olan İngiliz pazarında ise İngiltere’de görülen delta varyantı sebebiyle şu an hareketlilik olmadığını kaydeden Şentürk İngiliz hükümetinin Ağustos ve Eylül sınırlarını açması durumunda Didim’de o dönemde yeni bir hareketlilik olacağını belirterek şunları söyledi:


''Kara ve hava yoluyla gurbetçiler gelmeye başladı ve şu an hareketlilik giderek artıyor. Otellerdeki doluluk bu noktada her geçen gün artacaktır. Şayet bayram tatili süresi uzun tutulursa yani 14 Temmuz ile 25 Temmuz arasında bir tatil olursa Didim’de ben izdiham olacağını düşünüyorum. Ayrıca bu sezon Marmara’da yaşanan müsilaj sorunu sebebiyle Balıkesir gibi tatil yörelerinden vatandaşların tatil için bu bölgeleri tercih ettiklerini görüyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum