Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yakup Demir: ''Kurban Bayramı bize erken geldi, doluluklarımız yüzde 90''

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi ile birlikte yaklaşan Kurban Bayramı için de turizm sezonu hareketlenmeye başladı.

  • Reklam
Yakup Demir: ''Kurban Bayramı bize erken geldi, doluluklarımız yüzde 90''
27 Haziran 2021 - 12:42
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan İzmir’in Çeşme ilçesindeki otellerde rezervasyon oranları şimdiden yüzde 90'ı buldu.

1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlamalarının sona erecek olması turizm sezonunu hareketlendirirken İzmir’in turistik ilçesi Çeşme’de konaklama tesislerinde doluluk oranları şimdiden yüzde 70/80 oranına ulaştı.


Yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde doluluk oranlarının yüzde 100’e yaklaşmasının beklendiği Çeşme’de önemli sayıda turisti konuk ettiklerini ifade eden Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''1 Temmuz itibarıyla yasakların kalkması turizme çok büyük katkı sağladı. Çeşme’de otellerin hepsi hafta sonu dolu, hafta içi ise yüzde 70/80 doluluk oranlarına ulaştılar. Son 10 yılın en iyi sezonu olan 2019 yılı verilerine doğru gidiyoruz Kurban Bayramı tatili öncesi çok ciddi rezervasyon talebi var. Yaklaşan Kurban Bayramı için Çeşme’deki oteller yüzde 90 oranında doldu. Çok dolu bir sezon yaşayacağımızı ve bu sezonun Ekim ve Kasım ayına kadar uzayacağını ümit ediyoruz.''


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısıtlamaların 1 Temmuz’da sona ereceğinin açıklanmasının ardından rezervasyon taleplerinde patlama yaşandığını anlatan Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Orhan Belge ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Kısıtlamaların tamamen kalkacağı açıklandığından beri telefonlarımız susmuyor. Şu anda Çeşme’de bir yoğunluk var. Kasım ayına kadar yüzde 50 oranlarında da olsa doluluk olmasını bekliyoruz. İnşallah eski günlerimize daha sağlıklı bir şekilde döneceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum