Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sahilden çalınan kumlar için tutanak tuttu, Kaymakam tarafından görevinden alındı!

Antalya, Kaş, Patara bölgesinde yaşanan kum hırsızlığına karşı görevini yapan Orman Muhafaza Memuru Umut Utku Kaymakam tarafından meslekten atıldı.

  • Reklam
Sahilden çalınan kumlar için tutanak tuttu, Kaymakam tarafından görevinden alındı!
10 Temmuz 2021 - 16:53
Reklam
Antalya, Kaş, Patara bölgesinde yaşanan kum hırsızlığına karşı görevini yapan Orman Muhafaza Memuru Umut Utku'nun Kaymakam tarafından meslekten atılması sonucunda Kaymakam hakkında Antalya Valiliği'ne, İç İşleri Bakanlığına başvurulduğunu ve Antalya İdari Mahkemesi'ne dava açıldığını söyleyen Tarım Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı tarafından görevinden alınan orman muhafaza memuru Umut Utku'ya destek olma çağrısı yaparken, sessiz kalmanın Antalya'ya yapılmış en büyük hakaret olacağını belirtti.

Gerek ormanların korunması, yangınla mücadele ve üretim işlerinde çalışma esnasında yüzlerce orman emekçisinin geçirdikleri iş kazası, yangın veya kaçakçılıkla mücadelede yaşamını yitirdiğine, hatta bir hafta önce Marmaris'te çıkan orman yangınında bir emekçinin yanarak öldüğünü belirten Tarım Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş özverili çalışan meslektaşlarına hiçbir siyasi partiden destek gelmediğini belirtti.


Kalkan Patara Mevkii'nde Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen alanda yaşanan ve AKP yöneticisi Osman Deniz Karataç'ın adının geçtiği kum hırsızlığına ilişkin açıklamalarda bulunan Durmuş şunları söyledi:


''Hırsızlığa karşı alanı koruma görevi yürüten orman muhafaza memuru Umut Utku'nun Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı'nın talimatıyla hukuksuz şekilde görevinden azledilmesi asla kabul edilemez. Meslektaşımız Umut Utku'nun Anayasamızın ve yasaların verdiği yetkiye dayanarak yapmış olduğu işlem sonrası görevden alınmasını kınıyoruz. Kay Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı'nın hiçbir müfettiş raporu ve yargı kararı olmaksızın görevini yapan çalışanı görevden alması kamu gücünü kötüye kullanmaktır.''


Kum hırsızlığına adı karışan AKP İlçe Yöneticisi Osman Deniz Karataç, Belediye Meclis Üyesi Tevfik Taner, hafriyat şirketi sahibi Mustafa Bahar'ın uygulamadan sonra daha da cesaretlenerek diğer kamu personelini de ''Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur'' şeklinde tehditler savurduğunu kaydeden Durmuş şöyle devam etti:

''Tarım Orman-İş Sendikası olarak Kaymakam Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği'ne, İç İşleri Bakanlığı'na ve Antalya İdari Mahkemesi'ne başvurduk. İşletme Şefi Aydın Ersoy ve İşletme Müdürü Süleyman Demir hakkında da yasal süreç başlamıştır. Hangi siyasi partiden olursa olsun Antalya milletvekillerini duyarlı olmaya çağırıyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum