• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

O ülke vatandaşları Türkiye'ye kimlikle seyahat edebilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu resmi ziyaret için bulunduğu ülkenin vatandaşlarının Ukrayna vatandaşları gibi elektronik vize yerine Türkiye'ye kimlikle gelebilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

  • Reklam
O ülke vatandaşları Türkiye'ye kimlikle seyahat edebilecek
05 Ekim 2021 - 07:03
Reklam
Reklam
Reklam
Resmi ziyaret amacıyla geldiği Polonya’nın başkenti Varşova’da Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu baş başa görüşmenin ardından Türkiye-Polonya Diplomasi Akademileri arasındaki işbirliğine ilişkin mutabakat muhtırasını imzaladı.

Polonya ile ikili ticaret hacminin geçen sene 6.5 milyar dolar olduğunu belriten Bakan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Şu an itibarıyla 8.5 milyar doları aşacağız gibi görünüyor. Ticaret hedefimiz olan 10 milyar dolara çok yaklaştık, yeni hedefler belirlememiz gerekiyor. Polonya ile tıpkı Fransa, Ukrayna, Almanya ile olduğu gibi güvenli turizm konusunda iş birliğimiz devam edecek.''


Önümüzdeki süreçte 1.5 milyon Polonyalı turistin Türkiye'ye geleceğine inandıklarını kaydeden Bakan Çavuşoğlu Polonya vatandaşlarının da Ukrayna vatandaşları gibi elektronik vize yerine Türkiye'ye kimlikle gelebilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum